Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Powiadomienia systemowe
  • Sesja wygasła!
  • Sesja wygasła!
  • Sesja wygasła!
  • Sesja wygasła!
  • Sesja wygasła!

Znaleziono wyników: 1

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
EN
These Artificial bee colony (ABC) algorithm is one of the most recent nature-inspired based algorithms, which has been shown to be competitive to other population-based algorithms. However, there is still an insufficiency in ABC regarding its solution search equation, which is good at exploration but poor at exploitation. In this paper, which combines the ABC algorithm and predator-prey (PP) methodology, the PP procedure was incorporated into the ABC algorithm to enhance the process of exploitation. Application of ABC algorithm combined with PP is based on mathematical modelling to solve Economic Dispatch (ED) problems. This combination is tested on 6-Units system. Simulation results are compared with those of other studies reported in the literature, and the comparative results demonstrate our proposed method is more feasible and effective. This method can be deemed to be a promising alternative for solving the (ED) problems in real systems.
PL
Algorytm sztucznej kolonii pszczół (ABC) jest jednym z najnowszych algorytmów inspirowanych naturą, który, jak wykazano, jest konkurencyjny w stosunku do innych algorytmów populacyjnych. Jednak w ABC nadal brakuje równania wyszukiwania rozwiązań, które jest dobre w eksploracji, ale słabe w eksploatacji. W tym artykule, który łączy algorytm ABC i metodologię drapieżnik-ofiara (PP), procedura PP została włączona do algorytmu ABC w celu usprawnienia procesu eksploatacji. Zastosowanie algorytmu ABC w połączeniu z PP opiera się na modelowaniu matematycznym do rozwiązywania problemów Ekonomicznej Dyspozycji (ED). Ta kombinacja jest testowana w systemie 6-jednostkowym. Wyniki symulacji są porównywane z wynikami innych badań opisanych w literaturze, a wyniki porównawcze pokazują, że proponowana przez nas metoda jest bardziej wykonalna i skuteczna. Metoda ta może być uznana za obiecującą alternatywę rozwiązywania problemów (ED) w rzeczywistych systemach.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.