Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 9

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Od momentu wydobycia kruszywa aż do odpowiedniego jego wykorzystania zachodzi szereg procesów technologicznych. Dziś skupimy się na jednym z ważniejszych etapów obróbki nadawy – przesiewaniu. Aby zwiększyć efektywność i ekonomiczność przesiewu, dąży się do odpowiedniego dopasowania rodzaju sit i typu przesiewaczy do danego rodzaju kruszywa.
PL
O metodach, technikach antykorozyjnych, o uwarunkowaniach prawnych i normach europejskich, o walce stowarzyszenia ze świadomością środowiska w Polsce i nie tylko mówi Agnieszka Królikowska, prezes Polskiego Stowarzyszenia Korozyjnego, w rozmowie z Izabelą Rutkowską-Czaplą.
PL
Most w Muszynie wybudowany został w rekordowym tempie, zaledwie w kilka miesięcy. Obiekt o rozpiętości 63 m i długości 65 m oddano do użytku w grudniu 2013 r. Łączny koszt budowy mostu wyniósł ponad 11 milionów złotych.
PL
Pod koniec ubiegłego roku ukończono inwestycję, na którą mieszkańcy Ustki czekali od dawna. Konstrukcja kładki otwieranej za pomocą mechanizmu obrotowego zamontowanego na pylonie wzbudziła duże zainteresowanie lokalnego środowiska.
PL
Podstawą oceny bariery ochronnej jest test zderzeniowy wykonywany zgodnie ze zharmonizowaną normą europejską PN-EN 1317-5 Systemy ograniczające drogę. Norma ta formułuje trzy podstawowe parametry, którymi klasyfikuje się barierę ochronną. Są to: poziom powstrzymywania bariery, szerokość pracująca bariery (a w nowelizacji normy także wychylenie pojazdu) oraz poziom intensywności zderzenia. Na drogach publicznych (i mostach) można dopuszczać stosowanie tylko takich barier, które w testach zderzeniowych udowodniły swoją skuteczność. Należy jednocześnie pamiętać, że bariery ochronne są także urządzeniami technicznymi w myśl przepisów wykonawczych Prawa budowlanego i wyrobem budowlanym w myśl Ustawy o wyrobach budowlanych. W niniejszym przeglądzie przypominamy Państwu podstawowe klasyfikacje barier ochronnych.
PL
Profesor Jan Deja, kierownik Katedry Technologii Materiałów Budowlanych, dyrektor Biura Stowarzyszenia Producentów Cementu, w rozmowie z Izabelą Rutkowską-Czaplą opowiedział o zastosowaniu nawierzchni betonowych w Polsce, o ożywieniu gospodarczym w sektorze producentów cementu, o organizacji jednej z największych imprez branżowych i nie tylko.
PL
Odśnieżanie dachów, utrzymywanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas prowadzonych prac budowlanych, zapewnienie ciepłej odzieży i posiłków regeneracyjnych osobom pracującym na zewnątrz – oto kilka podstawowych zasad, o których pracodawca nie powinien zapominać zimą. W niniejszym artykule przywołano przepisy i zalecenia Państwowej Inspekcji Pracy oraz Kodeksu pracy obowiązujące pracodawcę w okresie zimowym.
EN
Removing snow from roofs, keeping proper temperature in buildings, conforming to the safety rules during construction works, supplying employees working outside with warm work wear and supportive meals – these are a handful of rules that should not be forgotten by employers in winter. The article refers to regulations and recommendations of the National Labour Inspectorate and the Labour Code that are obligatory for employers in winter time.
PL
W materiale omówiono urządzenia wykorzystywane do wydobycia surowców naturalnych ze sztucznych akwenów, jezior, rzek oraz mórz i oceanów. W skład technologii tego typu wydobycia wchodzą pogłębiarki jednonaczyniowe (chwytakowe, łyżkowe, zgarniakowe), wielonaczyniowe, ssące oraz hydropneumatyczne, które zostały w skrótowy sposób opisane.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.