Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 10

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote Uchwyci czy nie uchwyci? Dobór generatora podciśnienia
PL
W poprzednim numerze poruszyliśmy zagadnienie doboru odpowiednich przyssawek w zależności od rodzaju chwytanego przedmiotu, dostępnej powierzchni oraz dynamiki ruchu. W bieżącym artykule omawiamy sprawę właściwego doboru generatora podciśnienia, który powinien zasilić zaprojektowany układ w taki sposób, aby były zapewnione parametry wykorzystane podczas doboru przyssawek.
2
Content available remote Uchwyci czy nie uchwyci? Dobór elementów podciśnieniowych
PL
Przemieszczanie różnych przedmiotów w procesie wytwarzania czy konfekcjonowania wymaga zastosowania odpowiednich metod pewnego uchwycenia, gwarantującego z jednej strony odpowiednią dokładność wykonania, z drugiej zaś wysoką dynamiką procesu.
PL
Dzięki nowej koncepcji rozwiązania chwytak do płytek krzemowych spełnia najwyższe wymagania co do czasów cyklu, dynamiki, niskiego wskaźnika uszkodzeń i stabilności procesu wytwarzania.
4
Content available remote Nowy typoszereg chwytaków magnetycznych firmy Schmalz
PL
Stosowane samodzielnie lub w kombinacji z przyssawkami podciśnieniowymi, wykonane w czterech wielkościach od 35 N do 290 N - chwytaki magnetyczne firmy Schmalz dają nowe możliwości realizacji indywidualnych systemów chwytania i przemieszczania.
5
Content available remote Nowości firmy Schmalz
PL
Odpowiadając na zapotrzebowanie przemysłu, firma Schmalz stale udoskonala i rozszerza program produkcyjny elementów i systemów podciśnieniowych. Firma Schmalz, oferując nowe wyroby, stymuluje jednocześnie konstruktorów do tworzenia nowych, niespotykanych dotychczas na rynku rozwiązań.
6
Content available remote Firma Schmalz rozszerza swoją ofertę o kompleksowe chwytaki podciśnieniowe
PL
Firma Schmalz jest dobrze znana polskim odbiorcom jako dostawca elementów i systemów techniki podciśnieniowej. Odbiorcy z przemysłu motoryzacyjnego, meblowego, przetwórstwa tworzyw sztucznych, elektronicznego oraz lokalnej logistyki (podnośniki Jumbo i zawiesia VacuMaster) stosują w swoich zakładach niezawodne produkty firmy Schmalz. Polityka firmy, przejmującej na siebie obowiązki dobrania systemu podciśnieniowego do zadania postawionego przez klienta, przynosi konkretne rezultaty.
7
Content available remote Kompleksowy program generatorów podcisnienia od SLP do X-Pump
PL
Wśród znanych metod wytwarzania podciśnienia, stosowanego najczęściej w układach chwytaków pociśnieniowych, eżektory jako generatory pociśnienia nie znalazły jeszcze swojego wyraźnego miejsca. A są to przecież elementy, za zastosowaniem których przemawia szybkość reakcji, optymalne zużycie energii, niewielki ciężar w odniesieniu do ich wydajności oraz coraz częściej oferowana funkcja "lokalnej inteligencji". Są to argumenty, które powinny zachęcić konstruktorów maszyn i integratorów układów automatyki do coraz częstszego stosowania eżektorów zwiększając w ten sposób uniwersalność, elastyczność i pewność działania aplikacji.
PL
Wydawać by się mogło, że w układach siłowej automatyki podciśnieniowej zostało właściwie wszystko powiedziane. Rozwiązania konstrukcyjne i zasady działania generatorów podciśnienia takich jak: pompy próżniowe, dmuchawy czy eżektory, elementów układu sterowania czy elementów wykonawczych takich jak przyssawki są od dawna znane. Okazuje się jednak, że tendencja wyposażania komponentów w coraz wyższy poziom inteligencji lokalnej i coraz wyższy poziom złożoności elementów mechatroniki, którą można zauważyć w przypadku elementów pneumatyki siłowej, dotyczy również dziedziny techniki podciśnieniowej.
PL
W procesach chwytania i przenoszenia przedmiotów z wykorzystaniem podciśnienia dużym ograniczeniem zakresu zastosowania był kształt przyssawki dobrany do określonego kształtu chwytanego przedmiotu oraz w układach wielochwytakowych konieczność szczelnego pokrycia wszystkich zastosowanych przyssawek. Każde wprowadzanie układu automatyki prowadziło do znacznego zwiększenia kosztów proponowanego rozwiązania. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konstruktorów, firma J. Schmalz GmbH opracowała nowoczesną konstrukcję uniwersalnego chwytaka powierzchniowego typu FXC, który dzięki prostocie konstrukcji i elastyczności zastosowania rozwiązuje wiele problemów, które dotychczas z ekonomicznego punktu widzenia były praktycznie nie do rozwiązania.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.