Elektromagnetyczne przekaźniki mocy produkowane przez Relpol SA przeznaczone są do szerokiego zakresu zastosowań. Oprócz typowych obciążeń rezystancyjnych, które stanowią różnego rodzaju urządzenia grzewcze, przekaźniki mocy zostały także zaprojektowane do przełączania szeregu innych obciążeń o różnorodnych charakterystykach.
2
Dostęp do pełnego tekstu na zewnętrznej witrynie WWW
Użytkownicy wyrobów oczekują od producentów zapewnienia bezpieczeństwa ich użytkowania, wysokiej jakości i trwałości. Potwierdzeniem spełnienia tych wymagań jest zapewnienie zgodności wyrobów z normami narodowymi i międzynarodowymi. W niektórych krajach – np. USA, Kanada, Rosja – certyfikacja wyrobu potwierdzająca zgodność z wymogami odpowiednich norm narodowych jest obowiązkowa i wyrób musi przejść procedurę oceny zgodności w instytucjach certyfikujących, aby mógł być dopuszczony do sprzedaży. W innych krajach – jak np. kraje Unii Europejskiej – to producent ponosi odpowiedzialność za to, aby konstrukcja i produkcja wyrobu spełniała wymogi odpowiednich norm. Jednostki certyfikujące przeprowadzają procedurę badawczą wg mających zastosowanie odpowiednich norm, a następnie cyklicznie audytują proces produkcji, aby potwierdzać zachowywanie wymogów dla bieżącej produkcji certyfikowanego wyrobu.
3
Dostęp do pełnego tekstu na zewnętrznej witrynie WWW
W projektowaniu współczesnych przekaźników stosowane są materiały, które można podzielić na trzy główne grupy - srebro/tlenek kadmu, srebro/tlenek cyny i srebro/nikiel. Jako materiał bazowy dla materiałów kontaktowych w inżynierii niskonapięciowej stosuje się srebro ze względu na to, że ma ono najwyższą elektryczną i termiczną przewodność ze wszystkich metali, prawie nie utlenia się i wykazuje dobrą odporność na korozję.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.