Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 8

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Projektowana ustawa o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi zastąpi Ustawę z 11 maja 2001 r. o opakowaniach i odpadach opakowaniowych (DzU nr 63, poz. 638, z późn. zm.).
PL
Rozpoczęła się dyskusja nad Narodowym Planem Rozwoju, który jest pierwszym w historii naszego kraju planem wykorzystania funduszy strukturalnych i Funduszu Spójności. Aby móc w pełni korzystać z unijnej pomocy, Polska musi go przedłożyć Brukseli do grudnia tego roku.
PL
Poprzednia część cyklu omawiającego nowe podejście i usytuowanie kompetencji poszczególnych organów w zakresie ochrony środowiska kończyła się krótkim omówieniem dotyczącym uprawnień do przeprowadzania kontroli w tym obszarze. Oczywiście nadal, tak jak w poprzednim stanie prawnym, główne zadania kontrolne zostały przekazane Ustawą z dnia 20 lipca 1991 r. o Inspekcji Ochrony Środowiska (DzU Nr 77, poz. 335 ze zmianami) organom Inspekcji Ochrony Środowiska. Najwięcej zmian do tego aktu prawnego zostało zapisanych w Ustawie z dnia 27 lipca 2001 r. o wprowadzeniu ustawy - Prawo ochrony środowiska, ustawy o odpadach oraz o zmianie niektórych ustaw (DzU Nr 100, poz. 1085).
PL
W poprzednim wydaniu omówione zostały pozostałe kompetencje gmin oraz część zadań i obowiązków z zakresu ochrony środowiska spadających na barki organów samorządu powiatowego. Dlatego w numerze bieżącym kontynuujemy omawianie kompetencji powiatów. Przedstawione zostaną także zagadnienia związane z prowadzeniem działalności kontrolnej.
PL
Nowe ustawodawstwo w zakresie ochrony środowiska usytuowało kompetencje poszczególnych organów wszystkich szczebli w różnych aktach prawnych w zależności od obszaru, którego mają one dotyczyć. Tym bardziej zebranie ich i określenie dla poszczególnych sfer administracji publicznej, odpowiedzialnych za realizację zadań w zakresie środowiska, będzie jeszcze długo sprawiało określone trudności.
PL
Szczególnie odczuwalna zmiana ustawodawstwa w zakresie zadań organów gmin w obszarze ochrony środowiska nastąpiła w Ustawie z 13 września 1996 r. o utrzymaniu porządku i czystości w gminach, które to zadania zostały zapisane w Ustawie z dnia 27 lipca 2001 r. o wprowadzeniu ustawy - Prawo ochrony środowiska, ustawy o odpadach oraz o zmianie niektórych ustaw (DzU Nr 100, poz. 1085).
PL
Przystępując do modernizacji oczyszczalni ścieków należy uwzględnić obowiązujące akty prawne określające parametry dla oczyszczanych ścieków odprowadzanych do wód powierzchniowych oraz zaostrzone przepisy dla oczyszczalni o przepustowości powyżej 2000 m³/ d po 2000 roku.
PL
Gospodarka energetyczna przyjazna środowisku ma szczególne znaczenie dla gospodarki komunalnej. Miasta i gminy stanowią miejsce, gdzie spotykają się interesy obywatela i państwa. Na poziomie gospodarki komunalnej odbywa się zaspakajanie potrzeb bytowych społeczności lokalnych. Infrastruktura, niezbędna i konieczna dla gospodarki komunalnej, tworzona jest lokalnie. Polityka państwa i gospodarka energetyczna dąży obecnie do kilku równorzędnych celów: zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego, właściwej wyceny dostarczanej energii, ochrony środowiska i klimatu, poszanowania zasobów.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.