Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 5

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Polska od kilkunastu lat dostosowuje prawo krajowe do zapisów prawa unijnego, jednak podpisanie Traktatu Akcesyjnego o Przystąpieniu Rzeczypospolitej Polski do Unii Europejskiej zobowiązało nas do wypełnienia wszystkich jego wymagań, z przyjęciem odpowiednich okresów przejściowych. Podejmowane w tym kierunku działania są często kosztowne i wymagają reorganizacji istniejących instytucji. Dotyczy to również przedsiębiorstw wodno-kanalizacyjnych, dlatego bardzo ważny jest stały kontakt branży z instytucjami rządowymi w Polsce, a także w strukturach Unii Europejskiej.
2
Content available Loża ekspertów : branża wodociągowa w 2009 r.
PL
Infrastruktura wodociągowa w kraju zmienia się nie do poznania głównie dzięki strumieniowi pieniędzy z funduszy unijnych. Oprócz inwestycji w drogi, koleje i lotniska, to właśnie na rozwój systemów wodno-kanalizacyjnych przeznacza się najwięcej środków z dotacji UE. Nie znaczy to jednak, że branża nie ma problemów z finansowaniem inwestycji. Ponadto działa pod wielką presją czasu, gdyż nieubłaganie zbliżają się terminy dostosowania tej infrastruktury do wymogów unijnych. Podsumowanie dokonań w branży wodno-kanalizacyjnej w 2009 r. to cel aktualnej edycji Loży ekspertów. Wypowiedzieli się dla nas specjaliści - prof. Zbigniew Kledyński z Politechniki Warszawskiej oraz dyr. Antoni Tokarczuk z Izby Gospodarczej "Wodociągi Polskie", którzy nakreślili obraz branży w 2009 r. w ujęciu całościowym. Natomiast poziom realizacji indywidualnych planów przedsiębiorstw przedstawili szefowie dużych firm wodociągowych, działających w różnych częściach Polski: Paweł Chudziński, Aquanet SA w Poznaniu; Henryk Milcarz, Wodociągi Kieleckie sp. z o.o.; Jacek Skarbek, Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna sp. z o.o.; Henryk Brzuchacz, MPWiK w m. st. Warszawie SA; Ryszard Langer, MPWiK SA w Krakowie. Ekspertów zapytaliśmy o to, które inwestycje wodociągowe zrealizowane w kraju w 2009 r. uznają za najważniejsze, natomiast prezesów spółek wodociągowych - jakie znaczące przedsięwzięcia inwestycyjne zrealizowały ich firmy w 2009 r. Poprosiliśmy również o ocenę kondycji branży wodociągowej w minionym roku - co miało na nią największy wpływ, co stanowiło hamulec, a co bodziec do rozwoju.
3
Content available remote Czy cena wody wzrośnie czterokrotnie?
PL
Wywiad z Antonim Tokarczukiem, dyrektorem Izby Gospodarczej "Wodociągi Polskie".
4
Content available remote Za mało pieniędzy na inwestycje
PL
Wywiad Anny Biedrzyckiej z Antonim Tokarczukiem, dyrektorem Izby Gospodarczej "Wodociągi Polskie" dotyczący kosztów usług za zaopatrzenie w wodę i odprowadzenie ścieków.
PL
Nieocenionym dobrem człowieka jest czyste środowisko naturalne. Dlatego też od lat staramy się je chronić przed szkodliwością naszej dzisiejszej cywilizacji i przed skutkami dobrobytu, do którego wszyscy w ten czy inny sposób dążymy. Ochrona środowiska obejmuje ochronę atmosfery, wód i ziemi. W każdej z tych dziedzin obowiązują odpowiednie akty prawne oraz stosowane są (lub też powinny być stosowane) technologie i zasady postępowania, pozwalające na spełnienie wymogów określanych przez prawo. W przypadku gospodarki wodno-ściekowej, są to technologie poboru i uzdatniania wody, odbioru i transportu ścieków, ich oczyszczania oraz zagospodarowania i utylizacji osadów ściekowych.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.