Ograniczanie wyników
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Powiadomienia systemowe
  • Sesja wygasła!

Znaleziono wyników: 6

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Artykuł pomyślany jest jako druga część cyklu poświęconego korupcji. Pierwsza opisywała przeobrażenia wolnorynkowego systemu demokratycznego, określając na tym tle miejsce Polski. Druga służyć będzie nakreśleniu zasadniczych zmian, jakie zachodzą na płaszczyźnie osobowości jednostkowej i społecznej. Podobnie jak artykuł poprzedni, tak i poniższy ma charakter ogólny i wprowadzający, a jego zasadniczym celem jest zapoznanie Czytelnika z jak najszerszym kontekstem, przez pryzmat którego można starać się zrozumieć zjawisko korupcji
PL
Poniższy tekst pomyślany jest jako pierwsza część cyklu przybliżającego podstawowe aspekty zjawiska korupcji i dotykać ma kwestii najogólniejszych - zasad funkcjonowania systemu liberalnego, demokratycznego o wolnorynkowego.
PL
Poniższy tekst, będący kolejną częścią cyklu poświęconego korupcji, ma za zadnie przybliżyć Czytelnikom koncepcję mentalności; koncepcja ta w następnych tekstach wykorzystana zostanie do opisu cech społeczeństwa polskiego, istotnych z punktu widzenia zachowań korupcyjnych. Jednocześnie, jako całość, zbiór tych artykułów zmierza od spraw najogólniejszych do analizy konkretnych mechanizmów korupcyjnych, mających związek także z branżą laboratoryjną.
PL
Tekst jest kolejną częścią cyklu poświęconego zjawisku korupcji, którego cel przewodni to z jednej strony chęć zrozumienia zachowań korupcyjnych, ich genezy i logiki, a z drugiej ukazanie, na możliwie najszerszym tle, konkretnych mechanizmów korupcyjnych mających związek z branżą laboratoryjną.
PL
Obserwowane zjawisko wzrostu bezrobocia, w znacznej mierze dotyka absolwentów, w tym coraz częściej posiadających wyższe wykształcenie. Sprawa nabrała takiego znaczenia, iż problemem zaczął interesować się rząd adresujący do młodych ludzi pakiet rozwiązań zatytułowany ,,Pierwsza praca", oferujący z punktu widzenia pracodawcy dogodniejsze zasady zatrudniania, a z punktu widzenia absolwenta, mającego przed oczami widmo bezrobocia, umożliwiający uzyskanie niezbędnego na współczesnym rynku pracy doświadczenia zawodowego.
PL
W artykule zatytułowanym ,,W kierunku społeczeństwa opartego na wiedzy" (LAB 6/2001) podkreślałem, ze czynnikiem decydującym o rozwoju jest działalność badawczo-rozwojowa i innowacyjna. Wskazywałem przy tym na znaczenie edukacji, nauki i gospodarki. Ich wzajemny wpływ - świadome, celowe i jasno sprecyzowane współdziałanie - zdają się być kluczem do sukcesu wysoko rozwiniętych społeczeństw.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.