Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 3

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote Podwójna eksperymentalna fasada budynku uniwersyteckiego w Braunschweigu
PL
W artykule omówiono projekt modernizacji budynku uniwersyteckiego w Braunschweigu z zastosowaniem technologii podwójnej fasady. Przedstawiono stan istniejący budynku, podstawowe problemy związane z eksploatacją ponad 30-to letniego obiektu, koncepcję projektową oraz wyniki analiz numerycznych. Obliczenia symulacyjne wykonano za pomocą programu ESP-r dla wybranego fragmentu budynku, pomieszczeń znajdujących się na dwóch kondygnacjach eksperymentalnej fasady. W pirwszym etapie wykalibrowano model fasady i sposób jej wentylowania (model sieciowy) a następnie w ramach współpracy naukowej pomiędzy Katedrą Fizyki Budowli i Materiałów Budowlanych, Politechniki Łódzkiej a Studiengang Architektur, HAWK HHG w Hildesheim.
EN
The paper presents the highlights of the modernization of university building in Braunschweig using double-skin façade. The main purpose of our work was to developed the geometry and numerical model of existing two story façade system The result of temperature and heat losses were finally presented and discussed.
2
Content available remote Nowe materiały i technologie w architekturze - podwójne fasady
PL
Celem wszelkich działań podejmowanych przez architektów i konstruktorów powinno być dzisiaj poszukiwanie nowych, innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych służących polepszeniu efektywności ekonomicznej oraz oszczędności materiałów i energii. Jest to problem ważny i aktualny biorąc pod uwagę znacznie ograniczone już zasoby surowców naturalnych, co więcej, za duże zużycie materiałów budowlanych dodatkowo obciąża środowisko.
3
Content available remote Neue Baustroffe und Technologie in der Architektur-Glas
PL
Celem wszelkich działań podejmowanych przez architektów i konstruktorów powinno być dzisiaj poszukiwanie nowych, innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych służących polepszeniu efektywności ekonomicznej oraz oszczędności materiałów i energii. Jest to problem ważny i aktualny, biorąc pod uwagę znacznie ograniczone już zasoby surowców naturalnych, co więcej, za duże zużycie materiałów budowlanych dodatkowo obciąża środowisko. Każdy wiek wznosił swoje budowle według technologii i materiałów dostępnych w danym czasie. Architektura zawsze była i wciąż jest odbiciem technicznych możliwości, którymi dysponuje dana epoka. Tylko dzięki zdecydowanej ewolucji oraz ulepszaniu materiałów budowlanych i technologii możliwy jest postęp w architekturze. Szczególnie ważną rolę w projektowaniu i realizacji dzisiaj ma uwzględnieni "zrównoważonego rozwoju w budownictwie". W wielu rozporządzeniach architektonicznych tego typu duży udział ma wykorzystanie wszelkich wariacji szkła jako materiału budowlanego.Poruszone tu zostaną zagadnienia ekologii i ekonomii oraz ingerencja człowieka w ekosystem. Jako przykłady posłużą tu realizacje (także własne), w których to nowe materiały i technologie pozytywnie wpływają na wygląd architektoniczny obiektu.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.