Ograniczanie wyników
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 7

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote Znakowanie CE paszportem do Jednolitego Rynku Europejskiego
PL
Wspólnoty Europejskie, z któ­rymi Polska jest stowarzyszona od 1 lutego 1994 r. i których w niedalekiej przyszłości chce być członkiem, to olbrzymi organizm liczący ponad 340 min mieszkańców, dostarczający ponad 20% obrotów w handlu światowym. Stanowi on potencjalnie bardzo duży rynek dla polskiego eksportu. Ale jest to rynek wybredny, o dużych wymaganiach, które dodatkowo zaostrzyły się od czasu, gdy na mocy Jednolitego Aktu Europejskiego (1986 r.) zaczął funk­cjonować Jednolity Rynek Europejski. Swobodny przepływ towarów w obrębie tego ujed­noliconego rynku sprawił, że zaostrzyła się między innymi konkurencja pomiędzy krajami „piętnastki" i wzrosła konkurencja jakościowa.
2
Content available remote Proste zbiorniki ciśnieniowe w prawodawstwie europejskim
PL
Jedną z najdłużej utrzymujących się barier, które utrudniają swobodny przepływ towarów w ramach Wspólnego Rynku Unii Europejskiej, jest odmienność regulacji technicznych w poszczególnych państwach członkowskich.
3
Content available remote Normalizacja w zakresie pneumatyki. Czy w normalizację warto się angażować?
PL
Dostosowanie polskiej gospodarki do systemów europejskich i światowych doprowadzi wkrótce do pozornie paradoksalnej sytuacji, w której wystąpi ekonomiczny przymus stosowania dobrowolnych norm. Wynikać to będzie z takich elementów systemu, jak przywoływanie norm w przepisach i dokumentach rządowych (szczególnie w przypadku zamówień rządowych), przywoływanie norm w umowach wiążących strony, rozstrzyganie sporów przed sądami arbitrażowymi z reguły na korzyść strony stosującej normę, jako tzw. uznaną regułę techniczną.
4
Content available remote Dyrektywa - wymagania najogólniejsze z możliwych
PL
Głownym celem norm zharmonizowanych z Dyrektywą jest dostarczenie projektantom , producentom i innym zainteresowanym strategii i wytycznych, niezbędnych do osągnięcia w najbardziej pragmatyczny sposób zgodności z prawodawstwem europejskim. Istotnym elementem tego procesu jest zrozumienie odnośnych uwarunkowań prawnych, które znajdują swój wyraz w podstawowych wymaganiach bezpieczeństwa zawartych w Dyrektywie (np. dot. maszyn) oraz w odpowiednich porozumieniach EFTA.
5
Content available remote Dyrektywa Maszynowa - druga odsłona
6
Content available remote Przyjęcie dorobku prawnego Unii Europejskiej (aquis)
PL
Przyjęcie i wdrożenie aquis będzie dla nowo wstępujących do Unii Europejskiej krajów trudnym wyzwaniem, wymagającym znacznego wysiłku. Jest to zadanie o wiele poważniejsze niż to, które musiały zrealizować państwa przyjęte do Unii w ostatnich kilkunastu latach. Austria, Finlandia i Szwecja, które zostały członkami Unii podczas ostatniego rozszerzenia, były już wówczas krajami o wysoko rozwiniętej gospodarce, należały przedtem do Europejskiego Obszaru Gospodarczego, wcześniej zaś przyjęły znaczną część aquis.
PL
Czynny udział Normalizacyjnej Komisji Problemowej NKP nr 208 ds. napędów i sterowań pneumatycznych w pracach Komitetu Technicznego TC131 ds. napędów i sterowań hydraulicznych i pneumatycznych Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej ISO daje asumpt do adaptowania krajowej pneumatyki do wymagań nowoczesnej pneumatyki krajów zachodnich. Nie mogłaby być ona realizowana bez rzetelnej informacji normalizacyjnej, znajomości polskich norm PN, norm międzynarodowych ISO, a także norm europejskich EN.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.