Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 8

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available Cohousing – an intended neighbourhood
EN
This article focuses on the design of cohousing estates. The idea of building these estates is based primarily on creating permanent social bonds between residents and, among others, including them in the design process. Despite numerous advantages, cohousing remains regarded in Poland as niche. The conclusions from the research presented in the article show why.
PL
Tematem poruszanym w artykule jest projektowanie osiedli mieszkaniowych typu cohousing. Idea budowy tych osiedli opiera się przede wszystkim na wytwarzaniu trwałych więzi sąsiedzkich między mieszkańcami oraz m.in. włączaniu ich w proces projektowania. Mimo wielu zalet, formuła cohousing’u wciąż uchodzi w Polsce za niszową. Przedstawione w artykule wnioski z przeprowadzonych badań wykazują dlaczego.
PL
Jak kształtuje się częstotliwość odbierania odpadów komunalnych? Jaki jest zakres regulacji aktu prawa miejscowego? Do czego zobowiązana jest rada gminy w zakresie gospodarowania odpadami komunalnymi?
PL
Sprawą, której nie sposób pominąć przy omawianiu problematyki gminnej regulacji usług odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych, jest dopuszczalność limitowania ilości odpadów w aktualnym stanie prawnym.
PL
Jak kształtuje się kwestia prawnej dopuszczalności zastosowania dopłaty do ścieków dowożonych na gruncie analizy obowiązujących w tym zakresie przepisów, orzecznictwa sądów administracyjnych oraz rozstrzygnięć nadzorczych wojewodów?
PL
Częstotliwość odbierania odpadów od właściciela nieruchomości, sposób świadczenia usług przez PSZOK oraz zgłaszanie przez właścicieli nieruchomości przypadków niewłaściwego świadczenia usług to trzy elementy, które muszą znaleźć się w uchwale podejmowanej w trybie art. 6r ust. 3 Ustawy z 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (DzU z 2016 r. poz. 250, ze zm.; dalej: u.c.p.g.].
PL
Artykuł zawiera zestawienie definicji kształcenia dualnego funkcjonujących w Unii Europejskiej, w tym także w Polsce. Prezentuje charakterystykę polskiego dualnego systemu kształcenia, a także korzyści wynikające z wprowadzenia takiego rozwiązania edukacyjnego. Wskazuje na fakt, iż uczelnie wyższe i przedsiębiorstwa stanowią dwa, uzupełniające się ogniwa przyswajania wiedzy. Artykuł przedstawia systematykę oraz analizę obecnego systemu kształcenia na uczelniach wyższych w Polsce. Usystematyzowana została terminologia kształcenia dualnego. Przedstawiony został przykładowy program kształcenia zawodowego w systemie dualnym we współpracy Politechniki Poznańskiej z firmą Volkswagen Polska.
EN
The article contains a summary definition of dual education operating in the European Union, including Poland. Presents the characteristics of Polish dual system of education and the benefits arising from the introduction of such educational solution. Points to the fact that universities and companies are two complementary systems of assimilation learning. The article presents the taxonomy and analysis of the current system of higher education in Poland. Terminology of dual education was structured. As a sample program of vocational training in the dual system presented cooperation between Poznan University of Technology with Volkswagen Poland company.
PL
Ekologia staje się obecnie tematem przewodnim festynów rodzinnych, organizowanych w polskich gminach. Wiąże się to, z jednej strony, z koniecznością budowy kompleksowej gospodarki odpadami w ich granicach w celu osiągania poziomów odzysku, wyznaczonych przez Unię Europejską, z drugiej zaś - z chęcią władz lokalnych do stworzenia przyjaznego, zdrowego otoczenia.
PL
...żeby wiele samorządów chciało na raz. Opieka nad bezdomnymi zwierzętami należy do zadań własnych gmin, niestety, często z wielu względów kwestia ta była i jest marginalizowana. Jednak od pewnego czasu wśród samorządów obserwowane jest pewne ożywienie w zakresie budowy nowych schronisk i poszukiwania możliwości współpracy na tym polu.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.