Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Krynicy Morskiej zobowiązane jest do zapewnienia ciągłości dostaw i odpowiedniej jakości wody oraz do niezawodnego odprowadzania ścieków. Standardy jakościowe tych usług określa Ustawa o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków oraz obowiązujący na terenie miasta Krynica Morska regulamin dostarczania wody i oczyszczania ścieków, a także warunki, zezwolenia oraz inne obowiązujące przepisy prawa. Mając na uwadze ochronę interesów odbiorców usług, spełnienia wymagań ochrony środowiska, a także ekonomicznej efektywności prowadzonej działalności, Przedsiębiorstwo złożyło w 2017 roku do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wniosek o dofinansowanie, a w roku 2019 rozpoczęło realizację zadania inwestycyjnego, współfinansowanego z NFOŚiGW w ramach działania 2.3 „Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach” oś priorytetowa II „Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, pod nazwą: „Rozbudowa i modernizacja systemu wodno-ściekowego w Aglomeracji Krynica Morska”.
W 2016 roku Kartuskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. ogłosiło przetarg publiczny na opracowanie dokumentacji projektowej pn. „Modernizacja oczyszczalni ścieków w zakresie przeróbki osadów ściekowych w Kartuzach Zakres rzeczowy opracowania zgodnie ze Specyfikacją Istotnych Warunków Zamówienia uwzględniał: - rozbudowę placu do składowania odwodnionego osadu; - wykonanie muru oporowego typu L wokół placu składowego i wiaty; - wymianę taśmociągów na spiralne, ogrzewane, pracujące szeregowo do transportu zhigienizowanego osadu z mieszalnika na plac składowy; - zadaszenie placu wiatą typu „namiot” - bez słupów pośrodku do składowania odwodnionego osadu w wysokości odpowiedniej do załadunku samochodu ciężarowego; - budowę poletka ociekowego min. 60 m do czyszczenia wozów asenizacyjnych; - instalacje solarne i fotowoltaiczne do produkcji energii cieplnej i elektrycznej na potrzeby operatora oczyszczalni; - projekt oświetlenia placu i wiaty do składowania osadu lampami led oraz wymianę istniejącego oświetlenia na ledowe; - dobór ładowarki do osadu o ładowności ok. 3 t oraz wysokości podnoszenia co najmniej 5 m.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.