Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 13

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
W ramach projektu budowlanego obowiązkowe jest wykonanie analizy możliwości racjonalnego wykorzystania wysokoefektywnych systemów alternatywnych zaopatrzenia budynku w energię i ciepło [1]. Wcześniej wymaganie to dotyczyło jedynie budynków o powierzchni użytkowej powyżej 1000 m2. Obecnie obowiązuje niezależnie od wielkości budynku, a więc również dla domów jednorodzinnych. Program komputerowy Audytor EKO 1.0 umożliwia szybkie przeprowadzenie analizy ekonomicznej i ekologicznej różnych wariantów budynku (w znacznie szerszym zakresie, niż wymaga rozporządzenie [1]). W publikacji o niuansach programu komputerowego Audytor EKO 1.0.
PL
Program Audytor OZC począwszy od wersji 4.7Pro umożliwia wykonywanie świadectw charakterystyki energetycznej również dla budynków wyposażonych w instalację chłodzenia.
PL
W artykule omówiono wspomagane komputerowo sporządzanie świadectw charakterystyki energetycznej na przykładzie programu Audytor OZC w wersji 4.5 Pro. Program umożliwia wykorzystanie opisu budynku wprowadzonego wcześniej w celu obliczenia obciążenia cieplnego do projektu instalacji c.o. lub określenia sezonowego zapotrzebowania na energię pod kątem audytu energetycznego.
4
Content available remote Świadectwa energetyczne w praktyce
PL
W praktyce obliczenia do świadectw charakterystyki energetycznej wykonywane są z wykorzystaniem komputera. Najwygodniej jest posłużyć się specjalistycznym oprogramowaniem, chociaż można skorzystać również z typowego arkusza kalkulacyjnego. Na rynku dostępnych jest kilka programów, wspomagających pracę eksperta - od prostych aplikacji o charakterze specjalistycznego kalkulatora, do zaawansowanych profesjonalnych narzędzi.
PL
W praktyce projektowej obliczenia mocy szczytowej do ogrzewania budynków wykonywane są obecnie z wykorzystaniem specjalistycznego oprogramowania komputerowego. W związku z wprowadzeniem od 1 stycznia 2009 r. obowiązku określania mocy w oparciu o metodykę podaną w normie europejskiej PN-EN 12831:2006, oprogramowanie to jest odpowiednio dostosowywane do nowego sposobu prowadzenia obliczeń. Praktyczne wykonywanie obliczeń zostanie omówione na przykładzie popularnego programu Audytor OZC.
PL
Podano charakterystykę nowej wersji - 3.0. programu Audytor OZC i Audytor c.o. Do nowej wersji programu Audytor OZC dołączono moduł obliczania sezonowego zapotrzebowania na ciepło. Stworzono : możliwości przy wprowadzaniu danych o przegrodach budowlanych zmodyfikowano dane o pomieszczeniach w celu zwiększenia elastycz obliczeń. Dodano listy zmiennych związane niemalże ze wszystkimi wielkościami wprowadzanymi w tabelach i polach edycyjnych dialogów. Audytor c.o. został rozszerzony o moduł projektowania grzejników podłogowych.
PL
Zaprezentowano program Audytor C.O. do projektowania instalacji centralnego ogrzewania.
PL
Program Kan C.O. wersja 2.0. jest przeznaczony do graficznego wspomagania projektowania nowych instalacji c.o., jak również regulacji istniejących instalacji (np. w budynkach docieplonych).
PL
Program Herz C.O. wersja 2.0. jest przeznaczony do graficznego wspomagania projektowania nowych instalacji c.o., jak również regulacji istniejących instalacji (np. w budynkach docieplonych).
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.