Ograniczanie wyników
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 2

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote Nowe narzędzie dla osób pracujących z pacjentami po przebytych urazach mózgu
PL
Od 2018 roku prowadzę badania związane z urazowymi uszkodzeniami mózgu (ang. Traumatic Brain Injury, TBI) wśród żołnierzy i funkcjonariuszy służb mundurowych. Dzięki współpracy z fundacją „Sprzymierzeni Z GROM” dostałem możliwość bezpośredniego zapoznania się z wpływem urazów na funkcjonowanie poszkodowanych. Praca z fundacją dała możliwość zaprezentowania optometrii w hermetycznym środowisku służb mundurowych. W 2019 roku, podczas II Międzynarodowego Sympozjum TBI i PTSD, wraz z prof. Willisem C. Maplesem (OD, MS FAOO, FCOVD) i dr Sylwią Kropacz-Sobkowiak, po raz pierwszy w środowisku wojskowym przedstawiliśmy zakres pracy optometrystów oraz charakterystykę optometrycznej terapii widzenia. W 2021 roku w ramach III edycji Defence24Day & SOFEAST (wiodącej konferencji branży obronnej i sektora bezpieczeństwa) odbyło się III Międzynarodowe Sympozjum TBI&PTSD. Podczas sympozjum przedstawiłem zaktualizowane informacje odnośnie możliwości optometrycznej rehabilitacji pacjentów po przebytych urazach mózgu. Wysłuchaliśmy również wciągających prezentacji zagranicznych specjalistów. Na panelu optometrycznym swoimi doświadczeniami podzielił się prof. Willis C. Maples oraz prof. Hannu Laukkanen (OD, MEd FAAO, FCOVD-A).
2
Content available remote Jak trafić w dziesiątkę – wzrok w strzelectwie
PL
Temat dostępu do broni palnej zawsze budzi wśród ludzi duże emocje. Mimo to strzelectwo jest dynamicznie rozwijającym się sportem w Polsce. Zwiększa się również liczba klubów sportowych, strzelnic, posiadaczy i sympatyków broni palnej różnego typu. W związku z tą tendencją, w ciągu najbliższych lat możemy spodziewać się wzrostu liczby miłośników broni w roli klientów i pacjentów w naszych gabinetach i salonach optycznych. Jak więc spełnić oczekiwania takich osób, skoro samemu nigdy nie trzymało się broni w ręce?
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.