Ograniczanie wyników
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 3

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
System handlu uprawnieniami do emisji gazów cieplarnianych działa już ponad dekadę. W tym czasie ulegał częstym zmianom. Część z nich jest wynikiem potrzeb dostosowania prawa UE do zobowiązań wynikających z porozumień globalnych, część wypływa z ambitnych celów polityki klimatycznej UE oraz rynkowych uwarunkowań.
PL
Nowa ustawa o systemie handlu uprawnieniami do emisji gazów cieplarnianych została podpisana przez prezydenta w połowie lipca br., a obecnie oczekuje na publikację. Termin jej wejścia w życie przewidziano po upływie 14 dni od daty ogłoszenia, co oznacza, że regulacja może zacząć obowiązywać we wrześniu br. Nowy akt prawny w całości zastąpi dotychczasowe przepisy zawarte w ustawie z dnia 28 kwietnia 2011 r. o systemie handlu uprawnieniami do emisji gazów cieplarnianych.
3
Content available Co z nową ustawą o efektywności energetycznej?
PL
Krajowe przepisy z zakresu efektywności energetycznej wymagają nowelizacji. Obowiązująca ustawa o efektywności energetycznej wygaśnie najpóźniej w 2016 r., a niektóre jej przepisy stracą moc już z końcem bieżącego roku. Wdrożenie natomiast dyrektywy dotyczącej efektywności energetycznej opóźnione jest już ponad rok. Projekt nowej ustawy o efektywności energetycznej miał zostać przyjęty przez Radę Ministrów w II kwartale 2015 r., tymczasem prace legislacyjne wydłużają się. W obecnej sytuacji politycznej - w związku z wyborami parlamentarnymi, choć jest to projekt wdrażający prawo Unii Europejskiej, ciężko jest ocenić kierunek kontynuacji rządowych prac legislacyjnych.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.