Ograniczanie wyników
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Powiadomienia systemowe
  • Sesja wygasła!

Znaleziono wyników: 2

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Właściwe rozwiązanie: wietrzenie w zależności od potrzeb. Wietrzenie w zimnej porze roku oznacza ustawiczną stratę ciepła w pomieszczeniu. Stratę tę należy utrzymywać na możliwie najniższym poziomie, aby oszczędzać energię. Najprostszym i najbardziej pożądanym sposobem wietrzenia jest naturalne, niewymuszone wietrzenie przez otwieranie okien. Bezproblemowe otwieranie okien w mieszkaniu jest postrzegane przez większość ludzi jako zaleta mieszkania; chyba że nie pozwala na to hałas z zewnątrz. Jednakże należy przy tym pamiętać, że naturalna wymiana powietrza wewnątrz i na zewnątrz mieszkania jest w bardzo dużym stopniu zależna od prądów powietrznych w okolicy budynku, siły wiatru oraz przez tę siłę wytworzonego ciśnienia, efektu ssącego, jak również od różnic temperatury między powietrzem wewnątrz i na zewnątrz pomieszczenia. Wszystkie te wielkości podlegają wahaniom w zależności od pory roku, sytuacji pogodowej oraz zmian dobowych. W żadnym wypadku jednak mieszkańcy nie powinni wybierać takiego rozwiązania, aby w zimnej porze roku w sposób niekontrolowany pozostawiać okna w pozycji uchylonej godzinami lub na całe dnie. Powietrze w mieszkaniu, miejsca wokół okien, a szczególnie powierzchnie ścian ulegają zbytniemu wyziębieniu. Owa strata ciepła przy wietrzeniu jest nie tylko trwonieniem energii, ale może również prowadzić do zbytniego zawilgocenia oraz powstania wykwitów pleśniowych.
PL
Od lat powtarzają się zarzuty dotyczące ciągłego pomijania podstawowych wymogów fizyki budowli przy wznoszeniu nowych obiektów, szczególnie przy modernizacji i doprowadzania do stanu używalności budynków istniejących. Nie przywiązuje się szczególnej uwagi do faktu, że prace te wymagają zawsze kompleksowego ustalenia zakresu i celu planowanych robót. Dobitnym przykładem rażącego zakłócenia warunków mikroklimatycznych pomieszczeń był przypadek wystąpienia narostu pleśni po wymianie okien w budynku. Zapewnienie komfortu cieplnego w pomieszczeniach budynków możliwe jest tylko przy spełnieniu szeregu założeń fizyki budowli.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.