Ograniczanie wyników
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 9

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
W starszych budynkach wielorodzinnych, wykonywanych głównie z wielkich płyt, w pomieszczeniach mieszkalnych montowane były przede wszystkim grzejniki żeliwne. Podobnie w łazienkach, ale tam wykorzystywane były również tzw. świece. W artykule przedstawię kilka praktycznych uwag na temat wymiany tych ostatnich, czyli starych grzejników w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności.
PL
Czym powinny charakteryzować się urządzenia grzewcze, które będą zamontowane w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności? Jakie rozwiązanie wybrać i na co zwracać szczególną uwagę? - Artykuł przedstawia kilka praktycznych uwag w tym zakresie.
PL
Grzejniki montowane bezpośrednio w podłodze, tzw. kanałowe, ze względu na szczególne walory użytkowe cieszą się sporym zainteresowaniem. Stosuje się je w budownictwie jednorodzinnym, ale także w budynkach użyteczności publicznej, muzeach, biurowcach, restauracjach, hotelach itp. Duży wpływ na jakość ich użytkowania mogą mieć jednak pewne detale, które często pomija się podczas ich montażu.
PL
Zdarza się, że wysokość rachunków za ciepło do ogrzania mieszkań lub lokali usługowych wyposażonych w podzielniki kosztów jest kwestionowana przez lokatorów. I niekiedy mają oni rację, bo na wysokość rachunków może mieć wpływ także wybór urządzenia pomiarowego, sposób jego montażu oraz brak odpowiedniej regulacji czy uwzględnienia prawidłowych współczynników korekcyjnych.
PL
Wielu z nas może się zdarzyć, że na zlecenie zagranicznego klienta lub na zlecenie rodaków, którzy wyemigrowali z ojczyzny i zamieszkują na stałe w innym kraju, podejmą się realizacji inwestycji za granicą. Wiedza o specyficznych dla tego kraju rozwiązaniach, czasem wzbudzających nawet nasze zdziwienie, może być pomocna, by uniknąć nieporozumień i zrobić na kliencie dobre wrażenie.
PL
W praktyce instalatorskiej wielokrotnie przekonujemy się, że klientów wciąż trzeba edukować w zakresie znaczenia jakości wody w instalacjach c.o. dla ich funkcjonowania i trwałości. Problemy potęguje fakt, że skład chemiczny wody jest kwestią indywidualną i może być różny nie tylko w poszczególnych częściach kraju, ale i w obrębie jednego miasta czy nawet osiedla. Na co więc zwracać uwagę, aby obyło się bez awarii i szkód?
PL
Często już w krótkim czasie od rozpoczęcia użytkowania instalacji c.o. lokatorzy zgłaszają rozmaite uchybienia w jej funkcjonowaniu. Jednym ze szczególnie dokuczliwych problemów bywa hałas dobiegający z instalacji. Sprawdźmy, co może być jego powodem i jak tę usterkę naprawić.
PL
Do ogrzewania budynków coraz powszechniej stosuje się niskotemperaturowe źródła ciepła i jak można sądzić, ten trend będzie się wzmacniał. Czy bez problemu można wtedy stosować zwykłe grzejniki płytowe? – Moim zdaniem jest sporo argumentów, które wręcz do tego zachęcają.
PL
Gdy rosną wymagania komfortu termicznego w budynku, a także presja na efektywność energetyczną i sprawność instalacji grzewczych czy chłodzących, na znaczeniu zyskuje armatura sterująca i regulująca. Nie dziwne więc, że na rynku mamy jej tak duży wybór. Spróbujmy pokusić się o pewną systematykę dostępnych rozwiązań.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.