Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 5

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Najczęstszym problemem podróżujących samochodami bywają przydrożne parkingi – ciasne i źle usytuowane – albo zbyt wysokie drzewa, które zasłaniają widok z drogowej zatoczki. Dużym niedopatrzeniem bywa także brak znaku informującego o istnieniu krótkiej drogi dojazdowej do miejsca, z którego roztaczają się piękne widoki. Zdając sobie sprawę z tych niedogodności, można by się zastanowić, jak w prosty sposób zwykłą drogę z punktu A do punktu B przekształcić w drogę widokową, ku zadowoleniu podróżujących.
EN
Around the world, there are many beautiful, scenic roads, which are well-known from many albums. One such road is the Seward Highway road in Alaska, connecting two towns - Anchorage and Seward.
PL
Gdy w 1607 roku pierwsi koloniści przybyli do ujścia rzeki James w południowo-wschodniej Wirginii, nie zdawali sobie sprawy z tego, że natrafili na jeden z największych naturalnych, niezamarzających portów na terenach przyszłej Ameryki. „The Harbor”, ujście rzeki James oraz Elizabeth do zatoki Chesapeake, 400 lat później będzie znane jako „Hampton Roads”.
PL
Kiedy w 1968 roku odkryto największe w Północnej Ameryce złoża ropy naftowej w zatoce Prudhoe, stało się jasne, że niezbędne jest znalezienie sposobu na dostarczanie tej ropy na rynek. Rozwiązaniem była błyskawiczna udowa drogi.
PL
Gdy po raz pierwszy pokonujesz Chesapeake Bay Bridge Tunnel a wcześniej o nim nic nie wiedziałeś, po pierwszym kilometrze zadajesz sobie pytanie „jak jest możliwe wybudowanie mostu o takiej długości?” i „czy daleko jeszcze?”.
PL
Wyobraźmy sobie taką sytuację: mamy w Polsce wysokie bezrobocie, głównie w kadrach zarządzających, inżynierskich, na terenach wiejskich i w małych miasteczkach. Społeczeństwo żyje w biedzie, trudno o pracę. Jedyne, co może poprawić sytuację ludzi na tych terenach to dwa nowopowstałe parki narodowe odległe od siebie o około 800 km, czyli w odległości takiej, jak z Rzeszowa do Świnoujścia. Czy zdecydowalibyśmy się jedynie ze względów przyrodniczych i krajobrazowych wybudować drogę, aby połączyć te dwa tak bardzo odległe od siebie miejsca? Wątpię. Jest jednak na świecie miejsce, gdzie tak się stało, choć nie bez przeszkód. Takim projektem zapoczątkowanym w latach 30-tych ubiegłego wieku była Blue Ridge Parkway w USA.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.