Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 61

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
PL
Łąki kwietne coraz częściej pojawiają się w przestrzeni miejskiej. Nie tylko dobrze się prezentują i przełamują monotonność trawników, ale przede wszystkim stanowią dom dla wielu żywych organizmów.
PL
Obowiązującą od 1 stycznia br. nowelizację ustawy o ochronie przyrody możemy nazwać rewolucyjną. Branża oczekiwała zmian w prawie, ale nie tak daleko idących. Jakie zagrożenia dostrzegają w tym akcie prawnym specjaliści?
PL
Chelsea Flower Show to prestiżowe święto ogrodów, które od 1913 r. odbywa się na terenie Królewskiego Szpitala Chelsea w Londynie w Anglii. Każdego roku ekspozycje odwiedza 165 tys. gości. W tym roku swoją ofertę zaprezentowało niespełna 500 wystawców z całego świata.
PL
Z uwagi na zaobserwowane w ostatnich dziesięcioleciach ekstremalne zjawiska pogodowe oraz znaczne wzrosty temperatury, konieczne jest podjęcie konkretnych działań, które pozwolą na zaadaptowanie się do zmian klimatu.
PL
W zielone torowiska tramwajowe zainwestowano m.in. w Krakowie, Poznaniu, Sosnowcu i Warszawie. Jaką powierzchnię zajmują te założenia, jakich gatunków roślin użyto do ich stworzenia, w jaki sposób się je pielęgnuje i oczywiście – ile to wszystko kosztuje?
PL
W wielu polskich miastach mieszkańcy już mogą korzystać z obiektów, które udało się zrealizować w ramach poprzednich edycji budżetów partycypacyjnych. Które z nich dotyczyły kształtowania przestrzeni miejskiej?
PL
Ostatnio coraz więcej samorządów decyduje się przeznaczyć określone kwoty na realizację projektów w ramach tzw. budżetu obywatelskiego (partycypacyjnego).
PL
O odnajdywaniu w sobie dziecka, a więc o pierwszym placu zabaw dedykowanym dorosłym, który już niebawem pojawi się w Warszawie, z jego pomysłodawczynią – Aretą Wasilewską-Gregorowicz – rozmawia Judyta Więcławska.
PL
Przyjmują różne kształty, mają rozmaite powierzchnie, na ich terenie pojawia się roślinność i elementy małej architektury. Oczywiście mowa o skwerach, a więc o stosunkowo niewielkich placach, pełniących funkcje miejsc wypoczynkowo-spacerowych, które idealnie wpisują się w tkankę miejską.
PL
„Morza szum, ptaków śpiew, złota plaża pośród drzew”, ale… w mieście? Dlaczego nie! Plaże miejskie – te naturalne i te tworzone specjalnie na czas wakacji, mimo że z dala od morza, stają się ciekawymi miejscami spędzania wolnego czasu, nie tylko wtedy, gdy brak perspektyw na wakacyjny wyjazd.
PL
Każdego miesiąca w naszych miastach pojawiają się nowe, zróżnicowane place zabaw. Dedykowane są już nie tylko dzieciom.
PL
Wygląda na to, że na świecie istnieje wiele miast, które postanowiły rozwijać się w zrównoważony sposób. Przykładowo w 2012 r. władze Vancouver ogłosiły ambitny plan, zgodnie z którym już w 2020 r. będzie to najbardziej zielone miasto świata. Czy także w Polsce takie podejście jest możliwe?
PL
Co mieszkańcy zyskują lub tracą w związku z budowaniem – świadomym lub spontanicznym – systemu identyfikacji wizualnej miasta?
PL
Nasze miasta chcą być smart. I to nie tylko w kontekście transportu miejskiego, oszczędności energii, nowych sposobów komunikacji z mieszkańcami, budownictwa, ale także w ramach zrównoważonego gospodarowania wodą, adaptacji do zmian klimatu i skutecznej ochrony przeciwpowodziowej.
PL
Z uwagi na postępujące zmiany klimatu zimy w Polsce są coraz cieplejsze. Poza tym nadchodzą późno i stosunkowo szybko się kończą. To wcale nie oznacza, że można zaniechać ochrony roślinności miejskiej.
PL
Konsultacje społeczne to przyjemność czy katorga? Działalność ta wydaje się ważna, ale czasami traktowana jest nieco po macoszemu. Zapytaliśmy środowisko branżowe, jak postrzega włączanie mieszkańców w proces kształtowania przestrzeni miejskiej i jak wzorowo ten proces przeprowadzać.
PL
Kolejna, już 17. odsłona szczecińskich Targów Roślin i Architektury Krajobrazu MIASTO OGRÓD – Zielony Design za nami. – Nieprzypadkowo organizujemy te targi w Szczecinie – zaznaczyła podczas uroczystego otwarcia wystawy prezes Międzynarodowych Targów Szczecińskich – Małgorzata Lis. – Ponad połowę powierzchni miasta zajmują tereny zieleni i zbiorniki wodne. Szczecin ma 16 parków, prawie 100 zieleńców i innych ciekawych miejsc, w których można odpocząć – dodała.
PL
Katowice, m.in. dzięki organizacji konferencji, zrywają z popularnym wyobrażeniem miasta, w którym dominują tereny zdegradowane, a zieleni w przestrzeni miejskiej jest jak na lekarstwo.
PL
Trwa w najlepsze batalia z inwazyjnym gatunkiem, niebezpiecznym dla ludzi i zwierząt – barszczem Sosnowskiego. Występuje on niemalże w całej Polsce, a jego usunięcie nastręcza wielu problemów.
PL
Na temat propozycji stworzenia woonerfu w centrum miasta z Krzysztofem Żukiem, prezydentem Lublina, rozmawia Judyta Więcławska.
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.