Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 7

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Przy rozpoznaniu zaburzeń w funkcjonowaniu środowiska naturalnego rolą architektów krajobrazu jest zaproponowanie odpowiednich rozwiązań w ramach restytucji ekologicznej.
PL
Miasto współczesne nie musi być miejscem, gdzie zdegradowane środowisko pozwala przeżyć tylko najbardziej tolerancyjnym, wszędobylskim gatunkom ruderalnym i inwazyjnym, a wraz z nimi najuboższym warstwom społecznym, które nie mogą przenieść się do zielonych przedmieść. Za jeden z najważniejszych czynników umożliwiających odrodzenie się i ozdrowienie podupadłych obszarów miejskich w Stanach Zjednoczonych uznaje się zieleń.
PL
Słowo kampus (ang. campus), wywodzące się z łaciny, oznacza pole, a jako określenie terenów uniwersyteckich zostało po raz pierwszy użyte w XVIII w. na Uniwersytecie Princeton w New Jersey. Teraz kampusem nazywamy miejsce, w którym położone są wszelkie budynki związane z uniwersytetem i jego instytucją. Znajdziemy tu biblioteki, gmachy wykładowe, laboratoria, akademiki, centra studenckie, hale sportowe, stołówki, a także tereny parkowe, często z imponującymi alejami sędziwych drzew, a czasami nawet małe ogrody botaniczne lub arboreta.
PL
Od zarania dziejów tereny nadrzeczne były wymarzonym miejscem na zakładanie osad ludzkich. Stanowiły źródło wody i pożywienia, a także umożliwiały wymianę handlową. Te walory sprawiły, że na początku lat 80. XVII w. William Penn zdecydował się na założenie Filadelfii w malowniczym punkcie między rzeką Delaware a jej dopływem Schuylkill.
PL
Jak co roku pierwszy tydzień marca w Filadelfii upłynął pod znakiem Wystawy Kwiatów. W obszernych halach centrum konferencyjnego zaprezentowano setki kwiatowych kompozycji oraz aranżacji reklamujących się sprzedawców roślin, mebli i innych elementów architektury ogrodowej. Wystawa cieszy się rosnącą popularnością. Szacuje się, że w ciągu zaledwie dziewięciu dni odwiedziło ją ponad 300 tys. gości.
PL
Przed setkami lat kupcy handlujący kadzidłem i piraci grasujący na południowych morzach zawijali do zacisznego portu na małej wyspie u ujścia Perłowej Rzeki do Morza Południowochińskiego, gdzie zimową porą kwitły obficie kwiaty drzew storczykowych. Nazwali tę małą rybacką osadę Wonną Przystanią, czyli Hongkongiem.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.