Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 5

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote Nowe ustawowe obowiązki i szanse dla przedsiębiorców
PL
W dniu 1 października 2016 roku wchodzi w życie nowa ustawa – Ustawa z dnia 20 maja 2016 roku o efektywności energetycznej (poz. 831). Ustawa ta reguluje dwa mechanizmy: obowiązkowy audyt energetyczny; zagadnienia związane z wdrożeniem efektywności energetycznej.
PL
Jak promować kogenerację w kontekście dyrektywy 2004/8/WE, projektowanego systemu wsparcia dla produkcji w odnawialnych źródłach energii, systemu handlu uprawnieniami do emisji CO2 po 1 stycznia 2013 r. oraz implementacji i wymagań dyrektywy o emisjach przemysłowych IED (Industrial Emission Directive)?
PL
W artykule opisano projektowane zmiany w metodzie obliczeń energii elektrycznej wytworzonej w wysokosprawnej kogeneracji przedstawionej w projekcie rozporządzenia kogeneracyjnego, które wynikają z zapisów Decyzji Komisji z dnia 19 listopada 2008 r. w sprawie określenia szczegółowych wytycznych dotyczących wykonania i stosowania przepisów załącznika II do dyrektywy 2004/8/WE Parlamentu Europejskiego i Rady. Zmiany te mogą spowodować, że jednostki kogeneracji o sprawności przemiany niższej od sprawności granicznej zostaną pozbawione wsparcia wynikającego z pro-dukcji energii elektrycznej w wysokosprawnej kogeneracji. W artykule przedstawiono także metodę obliczeń stosowaną w Republice Czeskiej i porównano ją z polskimi algorytmami obliczeń.
EN
In this paper are presented changes in methodology of calculation of electric energy from high efficiency cogeneration in Polish law due to new Commission Decision of 19 November 2008 and comparison of methodologies used in Poland and Czech Republic.
PL
Republika Czeska w traktacie o przystąpieniu do Unii Europejskiej zobowiązała się do osiągnięcia odpowiednich udziałów produkcji energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii. Do końca 2010 roku udział ten ma wynosić 8%.
PL
Benchmarking (benchmark [ang.] - standard, punkt odniesienia, wzorzec) to porównanie pod względem określonych współczynników danego przedsiębiorstwa (lub tylko wybranych procesów) z przedsiębiorstwami uważanymi za najlepsze w danej dziedzinie - z tzw. przedsiębiorstwami "Best Practice", czyli "Najlepszej Praktyki". "Best Practice" to uczestnicy rynku, którzy osiagają niskie koszty, zachowując jednocześnie wysoki standard techniczny.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.