Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Powiadomienia systemowe
  • Sesja wygasła!
  • Sesja wygasła!

Znaleziono wyników: 30

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
PL
Głównym celem oceny ryzyka jest skuteczne zapobieganie skutkom zagrożeń zawodowych. Aby ocenić ryzyko zawodowe, należy wybrać lub opracować metodę oceny. W niniejszym materiale zostaną porównane metody: PHA, RISK SCORE i PN-N-18002: 2011: Systemy zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy – Ogólne wytyczne do oceny ryzyka zawodowego.
PL
Głównym celem oceny ryzyka jest skuteczne zapobieganie skutkom zagrożeń zawodowych. Aby ocenić ryzyko zawodowe, należy wybrać lub opracować metodę oceny. W niniejszym materiale zostaną porównane metody: PHA, RISK SCORE i PN-N-18002: 2011: Systemy zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy – Ogólne wytyczne do oceny ryzyka zawodowego.
PL
Zagrożenia wynikające z pracy na obrabiarkach CNC zależą od typu obrabiarki, stosowanych narzędzi, a także obrabianych materiałów. W niniejszym opracowaniu autorka przedstawi ocenę ryzyka dla operatora centrum obróbkowego CNC.
PL
W niniejszym artykule prezentujemy ocenę ryzyka zawodowego operatora wózka jezdniowego.
PL
Tym razem prezentujemy ocenę ryzyka zawodowego dla montera gazociągów-spawacza. Na jakie zagrożenia jest narażona osoba na tym stanowisku? Odpowiedź w poniższym artykule.
PL
W niniejszym artykule przedstawiamy ocenę ryzyka zawodowego dla kontrolera jakości wyrobów mechanicznych. Na jakie zagrożenia jest narażony pracując w hali produkcyjnej? Zapraszamy do lektury.
PL
Na jakie zagrożenia narażony jest konserwator w oczyszczalni ścieków komunalnych? Odpowiedź znajdą Państwo w poniższym artykule.
PL
Tym razem prezentujemy ocenę ryzyka zawodowego dla kierowcy cysterny z benzyną. Z czym wiąże się jego praca, a także na jakie zagrożenia jest narażony? O tym w niniejszym artykule.
PL
Obfite opady śniegu oraz zmiany temperatury zimą powodują zaleganie pokrywy śnieżnej, śnieżno-lodowej lub błota pośniegowego na drogach i ulicach. Zgodnie z przepisami śnieg z ulic musi być usuwany. Na jakie zagrożenia jest narażony pracownik zajmujący się właśnie odśnieżaniem ulic?
PL
Czym charakteryzuje się praca operatora spycharki gąsienicowej? Na jakie zagrożenia narażony jest pracownik? Odpowiedź w niniejszym artykule.
PL
Na stanowisku wytapiacza stali i żelazostopów występuje wiele zagrożeń – od zagrożenia poparzeniem , pożarem i wybuchem, przez promieniowanie podczerwone, aż po zagrożenia chemiczne. Dlatego tak ważna jest odpowiednio sporządzona ocena ryzyka na tym stanowisku.
PL
Na czym polega praca weterynarza każdy z nas wie – w mniejszym bądź większym stopniu. Natomiast czy zdajemy sobie sprawę, na ile niebezpieczeństw jest on narażony w swojej codziennej praktyce?
PL
Praca przy czyszczeniu i konserwacji zbiorników paliwowych jest pracą wykonywaną w przestrzeni zamkniętej i zaliczaną do prac niebezpiecznych. Na jakie zagrożenia jest narażony pracownik czyszczący i konserwujący zbiorniki paliwowe? Odpowiedź w poniższym artykule.
PL
Tym razem prezentujemy ocenę ryzyka zawodowego dla hartownika. Z czym wiąże się jego praca, na jakie zagrożenia narażony jest pracownik na wspomnianym stanowisku? O tym w niniejszym artykule.
PL
Na stanowisku maszynisty/elektryka występuje wiele zagrożeń – zarówno biologicznych, fizycznych, jak i psychofizycznych. Dlatego tak ważna jest odpowiednio sporządzona ocena ryzyka na tym stanowisku.
PL
Czym charakteryzuje się praca w sprężarkowni? Na jakie zagrożenia narażony jest pracownik? Odpowiedź znajdą Państwo w niniejszym artykule.
PL
W niniejszym artykule zaprezentowano analizę oceny ryzyka zawodowego na stanowisku pracownika pralni chemicznej. Jakie zagrożenia wiążą się z wykonywaniem tego zawodu? Zapraszamy do lektury!
PL
W górnictwie skalnym powszechnie występuje zapylenie, hałas oraz drgania mechaniczne. Ograniczanie tych szkodliwych czynników ma istotne znaczenie w aspektach ochrony bezpieczeństwa zdrowia pracowników. Celem pracy było przeprowadzenie analizy możliwości zmniejszenia do wartości zgodnych z przepisami narażenia na pył, hałas i wibracje na stanowiskach pracy, na których stwierdzono wielokrotne przekroczenie wartości dopuszczalnych, poprzez zmianę czasu ekspozycji. Analiza ma za zadanie ukazać wartości stężeń i natężeń, które będą bezpieczne dla pracowników narażonych na ekspozycję tych czynników w środowisku pracy. Przedstawione w pracy wyniki badań z przeprowadzonych analiz, pozwalają stwierdzić, że poprawę warunków środowiska pracy z uwagi na zapylenie, hałas oraz wibrację można byłoby osiągnąć poprzez ograniczenie czasu narażenia na czynniki szkodliwe do wartości dopuszczalnych, jednak zmiany te są nie do przyjęcia przez kopalnię. Jedyną możliwą ochroną pracowników przed hałasem, pyłem i drganiami są środki ochrony indywidualnej.
EN
Dust, noise and vibration commonly found in rock mining. Reducing these harmful factors is important in protecting the safety aspects of the health of workers. The aim of this study was to analyze workstations, on which are found repeatedly exceeded the limit values. There were evaluated opportunities to reduce exposure to dust, noise and vibration to the values comply with the provisions, by changing the exposure time. The paper presents the results of measurements that are a reference for the test. Akus computer program was used for the calculation. The analysis is intended to show the value of concentration and intensity that are safe for workers exposed to these factors exposure in the work environment. Results from the analyzes, allow to conclude that improve the working environment due to dust, noise and vibration can be achieved by limiting the duration of exposure to harmful factors to limit values, but these changes are not acceptable to the mine. Among the factors related to the working environment in a granite quarry greatest threat is the noise, then dustand then vibrations. The only possible protection of workers against noise, dust and vibration are personal protective equipment.
EN
The issue of motivation to work in a safe manner is a very important problem in management theory. Motivation is the primary function of the management system, it encourages employees to adopt and implement the established goals. The aim of the study is to analyze and assess the level of motivation for safe behavior of employees of a mining plant. The survey was conducted among employees of the mine, with a participation of 100 people. The surveyed people were of different ages and have different seniority. An analysis of the survey shows: inappropriate or dangerous behavior of employees is frequently assessed by others as negative, but almost half of employees remain passive, ignoring the dangerous situation; a majority of employees respects only some provisions and principles of safety, some of the respondents do not comply with them at all; the reason for dangerous and risky behavior is to facilitate work for a timely execution of tasks. The most common motivational methods are measures of persuasion such as conversations with employees, suggestions, brochures, information about supervisors' requirements and goals and the mission of the company. In order to enforce appropriate behavior, punishment is being used more often than rewards. The results of the assessment of employees' level of motivation for safe behavior are not satisfactory. The research has shown that motivation of employees at the analyzed plant is at a low level.
PL
Kwestia motywacji do bezpiecznej pracy jest bardzo ważnym problemem w teorii zarządzania. Motywacja jest podstawową funkcją systemu zarządzania, zachęca pracowników do przyjęcia i wdrożenia przyjętych celów. Celem pracy jest analiza i ocena poziomu motywacji do bezpiecznego zachowania pracowników zakładu. Badanie zostało przeprowadzone wśród pracowników kopalni, a w badaniu wzięło udział 100 osób. Badani to osoby w różnym wieku i z różnym stażem pracy. Analiza wyników badania pokazała, że: nieodpowiednie lub niebezpieczne zachowanie pracowników często są oceniane przez innych jako negatywne, ale prawie połowa z nich pozostaje bierna ignorując niebezpieczną sytuację, większość pracowników respektuje tylko niektóre przepisy i zasady bezpieczeństwa, niektórzy badani nie spełniają ich wcale, przyczyną niebezpiecznego i ryzykownego postępowania jest ułatwienie pracy dla terminowej realizacji zadań. Najczęstszymi działaniami motywacyjnymi są środki perswazji jak rozmowa z pracownikami, sugestie, broszury informacyjne na temat wymagań kierownictwa i cele firmy. Aby częściej egzekwować odpowiednie zachowanie są używane kary zamiast nagród. Wyniki oceny poziomu motywacji do bezpiecznych zachowań pracowników nie są zadowalające. Badania wykazały, że motywacja pracowników analizowanej populacji jest na niskim poziomie.
PL
Praca przy montażu wiertni wymaga posiadania przez pracownika specjalistycznych uprawnień, w tym zezwolenia do pracy na wysokości. Ponadto pracownik w czasie wykonywania swoich obowiązków jest narażony na trudne warunki terenowe oraz pogodowe. Jakie ryzyko zawodowe wiąże się z pracą przy montażu wiertni?
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.