Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 4

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote Metoda badania jakości zapalników typu RGM
PL
W artykule przedstawione są właściwości oraz wybrane cechy zapalników typu RGM poddane badaniom diagnostycznym i klasyfikacja niezgodności (wagi). Opisana jest pięciostopniowa metoda statystycznej kontroli jakości partii zapalników składająca się z prób i sprawdzeń laboratoryjnych i poligonowych.
PL
W artykule przedstawione są wybrane właściwości zapalników określające bezpieczeństwo, niezawodność działania i trwałość. Wyeksponowano cechy kryterialne, które poddaje się badaniom, sprawdzeniom lub testowaniu i podlegają ocenie w czasie eksploatacji zapalników w wojskach. Wyszczególniono niezgodności występujące w różnych typach zapalników oraz dokonano ich podziału na klasy według stopnia zagrożenia i niekontrolowanym lub nieprawidłowym działaniem urządzeń i mechanizmów zapalnikowych oraz wskazujące na zaawansowany proces naturalnego starzenia. Podano sposób oceny, oraz kategoryzację i klasyfikację partii zapalników po badaniach, według kryteriów obowiązujących w Siłach Zbrojnych RP i NATO.
PL
W referacie przedstawiono wyniki analizy jakościowej środków bojowych badanych zgodnie z obowiązującą metodyką oraz propozycje modyfikacji badań diagnostycznych w procesie eksploatacji.
4
Content available remote Analiza jakości zapalników artyleryjskich w procesie eksploatacji
PL
W artykule scharakteryzowano budowę zapalników artyleryjskich, przedstawiono cechy, które podlegają badaniom i sprawdzeniom podczas oceny bezpieczeństwa i niezawodności działania oraz wykonano analizę statystyczną jakości partii zapalników typu RGM, MD i W-429. Wyniki analizy pozwalają przyjąć hipotezę, że w przypadku zapalników typu RGM oraz typu MD frakcja decyzji dodatnich zależy od czasu składowania. W obu przypadkach jest to zależność ujemna o charakterze liniowym, a więc wzrost czasu składowania pociąga za sobą spadek frakcji decyzji dodatnich. W obu też przypadkach spadek ten jest zbliżony; dla zapalników RGM w ciągu 10 lat składowania frakcja decyzji dodatnich maleje o około 0,15 natomiast dla zapalników MD o około 0,10. Usuwanie w wyniku kolejnych cykli badania partii niezgodnych z wymaganiami poprawia czasowo poziom jakości zbioru partii składowanych.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.