Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 5

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
W artykule zaprezentowano system PLUS+1 jego możliwości oraz wybrane przykłady zastosowań. Obowiązujące coraz to ostrzejsze wymagania dotyczące zanieczyszczenia oraz rosnące wymagania użytkowników, co do funkcjonalności i niezawodności maszyn powodują, że od producentów wymaga się stosowania nowoczesnych elektronicznych układów sterujących przystosowanych do pracy w warunkach działania maszyn mobilnych.
EN
The paper presents PLUS+1 system, its potential and selected application examples. The more and more demanding requirements related to contamination and growing demands of users as regards functionality and reliability of machines cause that manufacturers are requested to apply modern electronic control systems adapted to work under operation conditions of mobile machines.
2
Content available remote System Plus 1 – system integrujący dla maszyn mobilnych
PL
Od kilkunastu już lat prasa fachowa zamieszcza artykuły opisujące korzyści z połączenia układu hydraulicznego, jako elementu wykonawczego przenoszącego siły, z elektronicznym układem sterującym, będącym swego rodzaju systemem nerwowym maszyny. Dotychczasowe rozważania miały przeważnie charakter czysto teoretyczny, gdyż dostępne na rynku sterowniki, mimo iż doskonale sprawdzały się w zastosowaniach przemysłowych wewnątrz hal produkcyjnych, zupełnie nie nadawały się do maszyn mobilnych pracujących w ekstremalnych często warunkach terenowych i klimatycznych.
PL
Artykuł omawia niektóre zagadnienia związane z zastąpieniem powszechnie stosowanego napędu z przekładnią hydrodynamiczną i mechaniczną skrzynią biegów wozu odstawczego kopalnianego napędem o korzystnej charakterystyce trakcyjnej i wyższej sprawności ogólnej. Jednym z takich rozwiązań jest napęd mechaniczny z zastosowaniem przekładni hydrostatyczno-mechanicznej. Przedmiotem analizy jest ocena zalet i wad takiego rozwiązania o charakterze hybrydowym. Publikacja przedstawia metodykę liczenia sprawności takiej przekładni oraz rozwiązania algorytmu sterowania poprawiające efektywność proponowanego napędu.
PL
Opisano elektrohydrauliczne układy kierownicze stosowane w tzw. maszynach wolnobieżnych. Podano przykłady nowych rozwiązań, a także wskazano na tendencje rozwojowe tych konstrukcji. Wskazano na zalety takich układów i korzyści wynikające z ich stosowania.
EN
Electro hydraulic steering systems applied in machines with low travel speed are discussed. New developed examples and development trends of these steering systems are presented. Advantages and disadvantages of these steering systems which follows from their operation, are emphasized.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.