Ograniczanie wyników
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 5

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote Koszty wytwarzania sprężonego powietrza. Ile tracimy?
PL
W dwóch ostatnich numerach „Pneumatyki" (4/12/98 i 5/13/98) bardzo szeroko omówiona została struktura kosztów wytwarzania sprężonego powietrza, wzajemne zależności poszczególnych składników tych kosztów, jak również metody redukcji (czy optymalizacji) ich wysokości. Cała uwaga skierowana została głównie na sprężarki, które są kluczowym element sieci sprężonego powietrza, acz nie jedynym.
2
Content available remote Koszty wytwarzania sprężonego powietrza a jego uzdatnianie
PL
W trzecim artykule z cyklu koszty wytwarzania sprężonego powietrza („Pnumatyka" 1/14/99) omówiona została kwestia strat spowodowanych ubytkami powietrza z sieci. Dzięki właściwemu uzdatnieniu sprężonego powietrza można nie tylko wyeliminować przyczyny tych ubytków, ale również w znacznym stopniu zmniejszyć częstotliwość remontów rurociągów, awarii maszyn i urządzeń, a w konsekwencji czas przestojów linii. Pomi­nąć trzeba fakt, że w wielu przypadkach już sama technologia narzuca konieczność właściwego uzdatnienia powietrza ze względu na wymóg klasy czystości.
3
Content available remote Koniec z olejem
PL
Nie więcej niż 15 mg/l sub­stancji ropopochodnych w ściekach odprowadzanych do kanalizacji komunalnych - tak określają najnowsze przepisy (Dz. Ust. Nr 50 z l999r. poz. 501)
4
Content available remote Dlaczego filtry ultrafilter?
PL
Na temat uzdatniania sprężonego powietrza pisano już wielokrotnie. W tym artykule przedstawionych zostanie kilka argumentów, które pokazują, że stosowanie właśnie filtrów firmy ultrafilter jest szczególnie korzystne.
5
Content available remote Kiedy czyste nie wystarcza
PL
Wydawać by się mogło, że sprężone powietrze oczyszczone z zanieczyszczeń stałych p wielkości cząstek powyżej 25 mi m (czy w szczególnych przypadkach 5 um), odolejone do poziomu 0,01 mg/m3 i osuszone do ciśnieniowego punktu rosy -70°C jest już tak czyste, że bardziej czyste nie jest potrzebne ani też większa czystość nie może być uzyskana.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.