Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Powiadomienia systemowe
  • Sesja wygasła!
  • Sesja wygasła!
  • Sesja wygasła!
  • Sesja wygasła!

Znaleziono wyników: 3

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Elektroniczny detektor obrazowy (EPID) jest systemem stosowanym do weryfikacji prawidłowego pozycjonowania pacjenta w trakcie leczenia radioterapeutycznego lub pomiarów parametrów wiązki akceleratora liniowego. Właściwa pozycja pacjenta odpowiada położeniu, w którympacjent był skanowany na symulatorze CT i zgodnie z którym został wykonany oraz zoptymalizowany plan leczenia. Użycie technik obrazowania oraz codzienna/ systematyczna weryfikacja położenia pacjenta pozwalają na powielanie symulowanych warunków, co przekłada się na wyniki zaimplementowanego leczenia. EPID jako narzędzie stosowane również w rutynowych procedurach kontroli jakości akceleratorów (parametry wiązki promieniowania, geometria układu kolimatorów, dozymetria itd.), powinien podlegać regularnej weryfikacji, zarówno w zakresie jego parametrów geometrycznych, dozymetrycznych, jak i jakości obrazowania.
2
Content available remote Testy kontroli jakości i kalibracja systemu XVI Elekta Synergy. Cz. 1
PL
We współczesnej radioterapii procedury przygotowania pacjenta do leczenia promieniowaniem jonizującym oraz weryfikacja jego realizacji nie są możliwe do przeprowadzenia bez właściwej jakości informacji obrazowej. Pod pojęciem „właściwej jakości” autorzy artykułu rozumieją w tym przypadku spełnienie takich kryteriów jakościowych i ilościowych dotyczących informacji obrazowej, które pozwalają na uzyskanie niezbędnych i precyzyjnych danych do realizacji bezpiecznej radioterapii.
3
Content available remote Testy kontroli jakości i kalibracja systemu XVI Elekta Synergy. Cz. 2
PL
We współczesnej radioterapii procedury przygotowania pacjenta do leczenia promieniowaniem jonizującym oraz weryfikacja jego realizacji nie są możliwe do przeprowadzenia bez właściwej jakości informacji obrazowej. Pod pojęciem „właściwa jakość” autorzy artykułu rozumieją w tym przypadku spełnienie takich kryteriów jakościowych i ilościowych dotyczących informacji obrazowej, które pozwalają na uzyskanie niezbędnych i precyzyjnych danych do realizacji bezpiecznej radioterapii. Niniejszy artykuł stanowi kontynuację pracy opublikowanej na łamach IFM 4/2013 s. 195, w której zaprezentowano XVI Elekta Synergy oraz procedury kalibracji i testów systemu.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.