Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 10

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Magazynowanie zeroemisyjnej i taniej energii czy spalanie coraz droższych paliw? Oto jest pytanie. Czy idea przechodzenia polskiego ciepłownictwa z paliwa węglowego, które stanowi ciągle 75% miksu paliowego (a w wielu ciepłowniach 100%), na wysokie udziały zeroemisyjnej energii z OZE (powyżej 50%, z czasem nawet do 100%) ma szanse na urzeczywistnienie się już w 2024 r.?
PL
Local content to wartość lub udział towarów i usług oraz tworzonych lokalnie miejsc pracy w całym łańcuchu dostaw. Jego zwiększanie w produktach może stanowić podstawę do odbudowy przemysłu fotowoltaicznego w Unii Europejskiej i stać się szansą na ekspansję polskiego przemysłu.
PL
W odpowiedzi na niezwykle szybki rozwój krajowego rynku fotowoltaiki – piątego w UE – polscy producenci urządzeń i komponentów dla fotowoltaiki podjęli działania na rzecz zawarcia sektorowego porozumienia przemysłu fotowoltaicznego z administracją państwową i zainicjowali prace nad opracowaniem Mapy Drogowej Rozwoju Przemysłu Fotowoltaicznego w Polsce do 2030 r. oraz planu inwestycyjnego do 2025 r.
PL
Na korzystne warunki rozwoju OZE składa się wiele czynników. Jednym z nich są różne instrumenty finansowe, takie jak kredyty, dotacje, pożyczki. Do tej pory najważniejszym źródłem finansowania małoskalowych inwestycji OZE w Polsce są fundusze strukturalne UE zarządzane z poziomu poszczególnych regionów.
PL
Rynek fotowoltaiki zaczął się rozwijać w Polsce raptem pięć - sześć lat temu. Przez ten czas urósł w siłę. Wykształcił się także podział na segmenty. Obecnie fotowoltaika rozwija się najprężniej spośród wszystkich odnawialnych źródeł energii pod względem przyrostu mocy zainstalowanej. Rośnie też rynek pracy w tej branży.
PL
Na korzystne warunki rozwoju dla danego segmentu gospodarki, a w szczególności przemysłu produkcji urządzeń, składa się wiele czynników. To m.in. rynek krajowy i globalny - zainteresowanie klientów daną kategorią usług lub produktów, siła nabywcza konsumentów, dostępny kapitał dla rozwoju firm z branży. Jednak jednym z kluczowych elementów jest środowisko prawne i regulacyjne, które stymuluje rozwój danego segmentu na krajowym rynku wewnętrznym.
PL
Polskie Sieci Elektroenergetyczne od kilku miesięcy publikują aktualną moc zainstalowaną we wszystkich rodzajach instalacji fotowoltaicznych łącznie. To pozwala na obserwację, jak dynamicznie zmieniają się te wartości. Zaledwie pół roku temu fotowoltaika w mocy zainstalowanej przekroczyła znamienną granicę 1000 MW i dołączyła do gigawatowych technologii wytwarzania energii elektrycznej. Na dzień 1 marca 2020 r. moc zainstalowana w fotowoltaice wynosiła już 1600 MW, co oznacza ok. 60-procentowy wzrost w ciągu pół roku oraz prawie dwukrotne zwiększenie mocy w stosunku do marca 2019 r.
PL
Instytut Energetyki Odnawialnej na przestrzeni ostatnich kilku lat sporządził blisko 40 raportów produktywności farm fotowoltaicznych, które umożliwiły inwestorom otrzymanie finansowania na sfinalizowanie projektów. W poniższym artykule dokonano podsumowania i analizy przeprowadzonych raportów. Przedstawione zostały statystyki dotyczące technologii urządzeń wybieranych przez inwestorów oraz inne trendy dotyczące parametryzacji i charakterystyki farm PV w Polsce.
PL
Temat „zielonej” energii elektrycznej zagościł na dobre w świadomości i życiu codziennym polskiego społeczeństwa. Energia ze źródeł odnawialnych nie jest już ciekawostką czy niszową technologią, o której rozmawiają tylko eksperci, inwestorzy lub przemysł. Dziś o PV mówi się również w zwykłych domach.
PL
Polski rynek fotowoltaiczny jest obecnie piątym w UE pod względem przyrostu mocy zainstalowanej, zaś według prognoz Instytutu Energetyki Odnawialnej w bieżącym roku może zająć nawet czwarte miejsce. Wartość rynku PV w Polsce pod względem obrotów sięga już 5 mld zł rocznie. Zapotrzebowanie na dostawy sprzętu fotowoltaicznego ciągle rośnie – ze względu nie tylko na silną pozycję prosumentów, ale również na rozwijanie projektów farm PV czy fotowoltaiki wielkoskalowej.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.