Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 31

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
PL
Odpady ulegające biodegradacji stanowią największą część odpadów komunalnych - łącznie jest to ok. 5,9 mln ton, czyli ponad 54% tych odpadów. Ilość bioodpadów kuchennych i ogrodowych w wytwarzanych odpadach komunalnych wynosi ok. 36,7%.
PL
Klimat wokół RIPOK-ów od pewnego czasu nie jest im zbyt przychylny. W wielu mediach lub podczas publicznych wystąpień zarówno część polityków, jak i osoby uchodzące za ekspertów określają je jako przewymiarowane, nieefektywne. Ponadto jest ich za dużo w stosunku do masy odpadów komunalnych, którymi miałyby się "zająć".
PL
Na świecie stosowane od ponad 60 lat, w Polsce wciąż budzi kontrowersje i ma więcej przeciwników niż zwolenników. Górnictwo wysypiskowe to dla niektórych kopalnia złota, dla innych pole minowe. Jakie są fakty?
PL
Pod koniec grudnia 2012 r. w Lubawce uroczyście otwarto Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych (ZUOK). W jednym czasie w hali sortowni wystartowało 59 różnych urządzeń. Projekt spółki Sanikom to w województwie dolnośląskim absolutnie nowatorskie rozwiązanie.
PL
Budowa regionalnych instalacji przetwarzania odpadów komunalnych (RIPOK-ów) oraz optymalne kierowanie strumieniem odpadów są konieczne, by zrealizować obowiązki wynikające z przepisów unijnych. Wiele samorządów, działając indywidualnie lub w formule związku czy porozumienia międzygminnego, a także gros podmiotów prywatnych już jakiś czas temu podjęło wysiłek budowy RIPOK-ów. Jednak rzeczywistość okazała się inna niż się spodziewano...
PL
W marcu br. zakończył się ważny etap w historii Celowego Związku Gmin R-XXI. W Słajsinie k. Nowogardu odbyło się bowiem uroczyste otwarcie Regionalnego Zakładu Gospodarowania Odpadami (RZGO). Przetwarza on odpady z 28 gmin woj. zachodniopomorskiego. Koszt całego projektu wyniósł ponad 110 mln zł.
PL
Tegoroczna konferencja pt. "Eksploatacja i rekultywacja bezpiecznych składowisk odpadów", która odbyła się w lutym, to - jak podkreślają organizatorzy (spółka Abrys) - największe i najdłużej cyklicznie odbywające się tego typu spotkanie w Polsce (23. edycja!). Tematyka konferencji zogniskowała się wokół roli składowisk w regionach gospodarki odpadami komunalnymi. Jednak najważniejszą częścią tego wydarzenia było powołanie Rady przedstawicieli regionalnych instalacji przetwarzania odpadów komunalnych (RIPOK).
PL
Pod koniec marca br. Gorzów Wlkp. gościł 160 specjalistów z branży gospodarki odpadami, biorących udział w czwartej już edycji konferencji „Selektywna zbiórka, segregacja i recykling odpadów”. Tym razem, idąc z duchem czasu, zorganizowaną ją pod hasłem „Optymalizacja systemu selektywnej zbiórki odpadów w świetle nowych przepisów prawnych”.
PL
Konferencja "Mechaniczno-biologiczne przetwarzanie odpadów", zorganizowana przez Abrys w połowie maja br. w Gdyni, idealnie wpisała się w odpadową rzeczywistość. Projekt długo oczekiwanego rozporządzenia w sprawie mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów komunalnych (MBP) skierowany został do notyfikacji w Komisji Europejskiej. Jego zapisy wzbudziły dużo emocji wśród blisko 250 uczestników gdyńskiego spotkania.
PL
W samorządach trwają obecnie gorączkowe prace nad wdrożeniem zapisów znowelizowanej ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Ustala się wysokości opłat, sposoby ich wyliczania, nowelizuje regulaminy utrzymania czystości.
PL
Blisko 400 wystawców, rekordowa powierzchnia wystawiennicza, niemal 7 tys. zwiedzających - to bilans XVII Międzynarodowych Targów Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji. Od 26 do 28 maja br. w Bydgoszczy trwała największa w Polsce i jedna z większych w Europie imprez targowych branży wodociągowo-kanalizacyjnej.
PL
Bydgoskie targi Wod-Kan zdają się potwierdzać tezę, że imprezy wystawiennicze są prawdziwym zwierciadłem gospodarki. Zauważalny od kilku lat wzrost inwestycji w gospodarce wodno-ściekowej, to z jednej strony presja unijnych zobowiązań, w tym Krajowego Programu Oczyszczania Ścieków Komunalnych, a z drugiej płynących na to środków pomocowych i rosnących budżetów samorządowych.
PL
Malowniczo położone, na przesmyku pomiędzy dwoma jeziorami, miasteczko Ryn było miejscem jesiennego Zjazdu Krajowego Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast. Kilkuset przedsiębiorców z branży gospodarki odpadami obradowało w murach niedawno odnowionego zamku krzyżackiego w miejscowości Ryn na Mazurach.
PL
W pierwszych dniach czerwca tereny Międzynarodowych Targów Łódzkich gościły blisko 200 osób z kraju i z zagranicy, zainteresowanych rozwiązaniem najpilniejszych potrzeb w zakresie gospodarki odpadami.
PL
"Własność odpadów a modelowanie gospodarki odpadami" - pod takim tytułem obradowało w Toruniu na początku września blisko 150 przedsiębiorców zajmujących się gospodarką odpadami. Była to już dziewiąta konferencja z cyklu "Kompleksowa gospodarka odpadami" organizowana przez firmę Abrys.
PL
"Termiczne przekształcanie odpadów - za i przeciw" to temat konferencji, która odbyła się w Szczyrku. Międzynarodowe grono specjalistów dyskutowało o polskich perspektywach funkcjonowania, ale przede wszystkim budowy instalacji, zwanych potocznie spalarniami.
PL
Targi Wod-Kan to najważniejsza impreza branży wod-kan w kraju. W maju wszystkie drogi prowadzą do Bydgoszczy i to nie tylko ze względu na już 12-letnią tradycję.
PL
Pierwsze w Polsce targi zorganizowane po naszym przystąpieniu do Unii Europejskiej - tak organizatorzy przedstawiali Międzynarodowe Targi Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji Wod-Kan 2004, które odbyły się w dniach 19-21 maja w Bydgoszczy.
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.