Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 6

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote FDS 5000 - nowa technologia dla układów pozycjonujących
PL
Obecny rok przynosi rozszerzenie serii przetwornic Stöbera piątej generacji. Po udanym wprowadzeniu na rynek uniwersalnej przetwornicy MDS 5000, kolejnym krokiem jest przedstawienie wektorowej przetwornicy częstotliwości typu FDS 5000. Urządzenie to posiada oprogramowanie wewnętrzne zgodne ze standardem PLCopen, co pozwala na przejęcie stosunkowo złożonych zadań układu sterowania wyższego poziomu maszyny lub fabryki. FDS 5000 ma zastosowanie głównie w systemach pakujących, inżynierii automatyki i produkcji maszyn z napędami pozycjonującymi.
2
Content available remote Serwonapęd na miarę potrzeb
PL
Inżynieria napędu postępuje do przodu wraz z rozwijającą się technologią informatyczną. Rosną wymagania klientów odnośnie precyzji, jakości wykonania, wydajności przy jednoczesnym amniejszaniu kosztów, dlatego daje się zauważyć rosnący trnd w kierunku serwonapędów.
3
Content available remote Możliwości komunikacyjne falowników firmy Stöber
PL
Niezaprzeczalnym faktem jest, że informacja odegrała w XX wieku bardzo istotną rolę. W naturalny sposób pociągnęło to za sobą rozwój technik przekazywania i wymiany danych, gdzie sieci komputerowe stały się niezwykle sprawnym narzędziem. Szybkość wymiany informacji i wysoka niezawodność systemów mikroprocesorowych spowodowały, że wykorzystuje się je do sterowania i kontrolowania procesów produkcyjnych. Rozproszone systemy sterowania pozwalają na dużą elastyczność i ograniczenie kosztów związanych z wytwarzaniem, a także na zwiększenie bezpieczeństwa oraz pewności pracy maszyn i urządzeń w instalacjach produkcyjnych.
4
Content available remote Innowacyjna technologia serwonapędów
PL
Technologia serwonapędu rozwija się niezwykle szybko z powodu rosnących wymagań związanych z dynamiką i precyzją maszyn. Jednocześnie wzrastająca elastyczność i modularyzacja wymagają, by dodatkowe osie pracowały w oparciu o serwonapędy. W ten sposób koszty związane z budową maszyn rosną, zwłaszcza wtedy, gdy rozważane jest zastosowanie absolutnego systemu pomiarowego. Czynniki takie, jak unikanie kolizji lub wyeliminowanie biegu referencyjnego po włączeniu zasilania, są pożądane, często wymagane, ale niebotycznie mogą podnieść koszty wytworzenia maszyny. Serwoprzetwornica charakteryzuje się szybko reagującymi obwodami sterującymi, modułowością, sporą różnorodnością interfejsów oraz wysokiej jakości analogowym systemem służącym do podtrzymywania punktów referencyjnych i dokładnych wartości.
PL
Przedstawiono wyniki badań nad strukturą żelu krzemionkowego, na który w różnym czasie nanoszono pirolityczny koks. Do badań użyto handlowego żelu krzemionkowego typu Si-60. Strukturę porowatą otrzymanych adsorbentów węglowo-krzemowych określono na podstawie izoterm adsorpcji azotu w temp. 77,5 K. Zastosowano równanie Dubinina-Izotovej i model adsorpcji Horvatha-Kawazoe. Analizę fraktalną przeprowadzono na podstawie modelu adsorpcji Frenkela, Halseya i Hilla. Znaleziono nową korelację między wymiarem fraktalnym a przeciętnym wymiarem mikroporów, w których zachodzą zjawiska fraktalne. Do oceny związku między nierównomiernościami strukturalnymi a zjawiskami fraktalnymi zastosowano nowy parametr - czynnik fraktalny zdefiniowany jako odległość od zupełnie gładkiej powierzchni.
PL
Odpadowe ziemie bielące zużyte w wysoko- i niskociśnieniowym procesie oczyszczania soków owocowych wykorzystano jako surowiec do wytwarzania adsorbentów węglowo-mineralnych. Zastosowano trzy różne metody obróbki adsorbentów, a część materiałów poddano dodatkowemu prażeniu w temp. 700°C. Właściwości termiczne i parametry struktury porowatej otrzymanych adsorbentów zależą od właściwości depozytu węglowego w nich zawartego. W zależności od metody preparowania i zawartości substancji organicznych w materiale odpadowym, powierzchnia właściwa SBET adsorbentów zmieniała się z 2,6 m2/g do 153,3 m2/g. Adsorbenty wykazywały stosunkowo dużą zdolność do sorpcji (w przeliczeniu na jednostkę powierzchni) fenolu i p-nitrofenolu, a bardzo małą do sorpcji trihalotanów metanu w warunkach dynamicznych.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.