Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 3

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  zbiornik buforowy
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
W poprzedniej części cyklu („PI" 4-5/2022), przedstawiłem najważniejsze kwestie z punktu widzenia ekonomiki pracy pompy ciepła w układach modernizowanych. Bezsprzecznie, opłacalność układu z pompą ciepła jest kluczowa dla takiej inwestycji i bez tego jej montaż w budynku mija się z celem. Nie możemy jednak zapomnieć o zapewnieniu odpowiednich warunków pracy pompy ciepła, aby ta mogła funkcjonować bezawaryjnie.
PL
W artykule omówiono wytyczne dotyczące własciwego wymiarowania średnic przewodów transportujących wodę ziębniczą jako medium pośredniczące. Aspekt ten ma zasadniczy wpływ na prawidłowe funkcjonowanie całej instalacji, a jest on niestety, poprzez "utarte schematy", wielokrotnie błędnie powielany przez projektantów systemów klimatyzacyjnych. Dodatkowo zaprezentowano sposób doboru właściwej pojemności zbiornika buforowego oraz wzbiorczego naczynia przeponowego jako elementów odpowiedzialnych za komfort oraz bezpieczeństwo pracy systemu klimatyzacyjnego.
PL
W niniejszym oraz kolejnych publikacjach zostaną poruszone zagadnienia dotyczące najczęściej wykorzystywanych instalacji klimatyzacyjnych, których zadaniem jest usunięcie nadmiernych zysków ciepła z tego typu obiektów wielkokubaturowych. Poniżej dokonano prezentacji oraz przedstawiono podstawowe założenia i wytyczne dotyczące drugiego z omawianych systemów a mianowicie systemu klimatyzacji o dwustopniowym uzdatnianiu powietrza z indywidualnymi urządzeniami klimatyzacyjnymi w postaci klimakonwektorów wentylatorowych. W kolejnej publikacji zostaną poruszone zagadnienia dotyczące ostatniej metody "produkcji chłodu" na potrzeby klimatyzacji obiektów handlowych - systemów klimatyzacji scentralizowanej z wykorzystaniem rozwiązań monoblokowych.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.