Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 12

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  zbiornik bezodpływowy
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Trwa akcja inwentaryzacji i kontroli zbiorników bezodpływowych na nieczystości (szamb) oraz przydomowych oczyszczalni ścieków. To pierwszy i bardzo istotny krok na drodze do uporządkowania gospodarki ściekowej tam, gdzie nie dociera sieć kanalizacyjna.
PL
W artykule przedstawiamy system do kontroli poziomu nieczystości ciekłych w zbiornikach bezodpływowych, wykorzystywanych głównie w gospodarstwach domowych. System ten to zespół kilku powiązanych elementów realizujących jako całość zadanie polegające na przekazaniu końcowemu użytkownikowi informacji o stanie napełnienia zbiornika. Ponadto, umożliwia analizę poziomu ścieków wskazując na ewentualną eksfiltrację ścieków lub infiltrację wód gruntowych.
EN
In this article, we present a system for controlling the level of liquid waste in septic tanks, commonly used mainly in households. The system is a set of several interrelated elements that perform, as a whole, and proceeding the information about the filling status of the tank to the end-user with. In addition, it enables the analysis of the level of sewage, indicating a possible exfiltration of sewage or infiltration of groundwater.
PL
W artykule omówiona zostanie kwestia doboru oczyszczalni dla niewielkiego obiektu hotelowego wraz z restauracją. Zwrócona zostanie uwaga na ważne kwestie, które należy brać pod uwagę przy doborze tego typu instalacji. Przedstawiony zostanie jeden z podstawowych schematów doboru oczyszczalni na podstawie ilości wytwarzanych ścieków. Krótko zostanie omówiona kwestia dodatkowych elementów, które są niezbędne w całej instalacji jak na przykład separator tłuszczu oraz odbiornik gruntowy oczyszczonych ścieków.
PL
NIK opublikował kolejny raport, w którym przedstawił żenującą sytuację w obszarze gospodarowania ściekami bytowymi w gminach. Wskutek działań podejmowanych przez właścicieli nieruchomości wyposażonych w zbiorniki bezodpływowe, znaczna część ścieków trafia wprost do środowiska - wynika z przeprowadzonej kontroli. Niestety, zagrożenia związane z tym faktem były przez gminy lekceważone.
PL
... to myszy harcują! Przysłowie to w pełni odzwierciedla to, co dzieje się w polskich gminach w zakresie gospodarki ściekowej, tam, gdzie dominują obszary dotąd nieskanalizowane i powszechne jest gromadzenie ścieków w zbiornikach bezodpływowych. Kontrolerzy NIK wykazali, że tylko ok. 8% nieczystości trafia do oczyszczenia. Co się dzieje z pozostałymi ściekami? Tego już gminy nie wiedzą...
PL
Budynki, w których przewiduje się pobyt ludzi, powinny mieć zapewnione odprowadzenie powstających w budynku ścieków bytowych i innych. W przypadku braku możliwości podłączenia budynku do komunalnej sieci kanalizacyjnej poza działką lub w efekcie braku warunków dla zastosowania przydomowej oczyszczalni ścieków, powinny być one gromadzone w szczelnym zbiorniku bezodpływowym, opróżnianym w miarę potrzeb przez tabor asenizacyjny. Przedstawienie w formie tabelarycznej zbiorników bezodpływowych.
PL
W Polsce do odprowadzenia ścieków na terenach niezurbanizowanych na ogół stosowane są zbiorniki bezodpływowe. Jednakże coraz częściej projektuje się lokalne systemy unieszkodliwiania ścieków bytowych, tzw. przydomowe oczyszczalnie ścieków (POOE). Niniejszy artykuł omawia zagadnienie (w tym aspekty finansowe) drenażu rozsączającego, który jest niezbędnym elementem systemu POOE.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.