Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 12

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  zbiórka baterii
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available Logistyka zwrotna baterii litowych
EN
In Germany roughly 15.000 tonnes of batteries are recycled every year. New challenges arose as more and more lithium-based batteries entered the market. This article deals with the reverse logistics of lithium-based device batteries and is part of the research project “HybrideLithiumgewinnung” from 2011 to 20131. Especially logistical requirements and safety issues of battery recycling are discussed. In addition, technical and ecological constraints as well as regulatory frameworks for storage and handling of used lithium batteries are portrayed. To ensure the fulfilment of regulatory requirements, technical and organizational actions and personal behaviour of the participants need to be examined. The stated conditions are compared with the actual situation to determine the weak spots and to show the rooms for improvements.
PL
W Niemczech 15000 ton baterii corocznie podlega recyklingowi. Nowym wyzwaniem w tym zakresie jest wzrost liczby baterii litowych. Artykuł prezentuje problematykę związaną z recyklingiem baterii litowych na przykładzie wybranego programu w latach 2011-2013. W szczególności zaprezentowano wymagania dotyczące bezpieczeństwa i recyklingu. Dodatkowo, przedstawiono ekologiczne uwarunkowania i kwestie prawne dotyczące omawianych zagadnień.
PL
Komentarz do Raportu GIOŚ o funkcjonowaniu gospodarki bateriami i akumulatorami oraz zużytymi bateriami i zużytymi akumulatorami w 2011 r. Na stronie internetowej GIOŚ został opublikowany Raport Głównego Inspektora Ochrony Środowiska o funkcjonowaniu gospodarki bateriami i akumulatorami oraz zużytymi bateriami i zużytymi akumulatorami w 2011 r.1 Lektura tego opracowania skłania do postawienia całego szeregu pytań i sformułowania uwag. Dotyczą one nie tylko kwestii szczegółowych, lecz także zagadnień o charakterze ogólnym, w tym wniosków, jakie formułują autorzy raportu.
PL
Ustawa o bateriach i akumulatorach obwiązuje od osiemnastu miesięcy - weszła w życie 12 czerwca 2009 r. W tym czasie ujawniły się te problemy i zagrożenia, na które zwracano uwagę już w trakcie prac legislacyjnych.
PL
Pionierski projekt obejmujący zbiórkę na skalę regionalną i recykling na poziomie krajowym zużytych baterii i akumulatorów został zainicjowany w Zakładzie Utylizacji Odpadów w Gorzowie Wlk. Mając na względzie bardzo niski poziom zbierania zużytych baterii i akumulatorów, opracowano i wdrożono program edukacyjno-organizacyjny na terenie Gorzowa i związku gmin MG-6.
PL
Mała sprawa - duży problem, można by rzec o kwestii zużytych baterii. Rokrocznie trafiają ich na europejski rynek miliardy sztuk, z czego w samej Polsce jest to ponad 200 milionów. Te najczęściej używane to niewielkie, najczęściej kilku- lub kilkudziesięciogramowe ogniwa galwaniczne, o zróżnicowanej budowie i składzie chemicznym, stosowane powszechnie w każdej dziedzinie życia.
PL
Wysoka świadomość ekologiczna, podobnie jak powszechny dostęp do dóbr materialnych, stanowi jedno z podstawowych kryteriów statusu społeczeństwa. Podniesienie stanu świadomości ekologicznej stało się w ostatnim czasie jednym z ważniejszych zagadnień, którego realizacja zapewni Polsce właściwe miejsce w Europie.
PL
Od pięciu lat Centrum Promocji Zdrowia i Edukacji Ekologicznej realizując zadania szeroko pojętej ekologii, w nowatorski sposób łączy treści związane z ochroną środowiska z promowaniem zdrowego stylu życia. Konsekwentnie stara się zmieniać świadomość ekologiczną mieszkańców Bemowa, jednej z dzielnic Warszawy. Szeroki zakres programów skierowanych do dzieci i młodzieży nie tylko wykorzystuje ich naturalną potrzebę rywalizacji w konkursach, ale również tworzy warunki do działań prospołecznych, aktywności w środowisku lokalnym i rozwijania własnych zainteresowań.
PL
Ponad trzy tony baterii zebrali uczniowie szkół powiatu słupskiego w konkursie zorganizowanym przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Słupsku przy współudziale samorządów lokalnych, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku oraz Ekoli Organizacji Odzysku Odpadów i Opakowań SA.
PL
Tegoroczna akcja "Sprzątamy Mazury" odbywać się będzie w ramach ogólnopolskiej kampanii prowadzonej przez Fundację Szansa "Dbaj o świat". Przesłanie jest bardzo proste i można zamknąć je w prostym haśle, które towarzyszy naszym działaniom: "Nie śmieć człowieku, bądź w porządku ...". To przecież od kultury osobistej każdego z nas zależy, w jakim stanie pozostawimy leśną polanę, biwak, pole namiotowe czy brzeg jeziora po spędzonym tam urlopie.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.