Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 12

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  zasobniki akumulacyjne
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
W publikacji autor dzieli się uwagami dotyczącymi poprawności montażu zestawów solarnych w tradycyjnym budownictwem indywidualnym. Szczegóły omówienia dotyczą miejsca montażu oraz montażu kolektorów słonecznych i pozostałych komponentów.
PL
W artykule omówiono podstawowe zagadnienia dotyczące magazynowania ciepła w zasobnikach oraz sposobów wykorzystania wymienników ciepła i regulatorów, a także aspektów bezpieczeństwa.
PL
Autor omawia takie cechy charakterystyki technicznej kolektora słonecznego jak: moc/wydajność, transmisja i absorpcja, sprawność kolektora słonecznego, nadto przywołując wzory matematyczne wyjaśnia istotę procesów pozyskiwania przez kolektor słoneczny energii cieplnej.
PL
Bezpośrednio po posadowieniu kolektorów słonecznych oraz pozostałych elementów zestawu solarnego niezbędne jest przeprowadzenie prawidłowego napełnienia oraz uruchomienia urządzeń. W artykule omawia jak metodycznie przeprowadzić prace pozwalające na uruchomienie zestawu solarnego.
PL
Jednym z najważniejszych problemów w technice solarnej jest brak korelacji między dostępną w danej chwili ilością energii promieniowania słonecznego a potrzebami energetycznymi użytkownika. Aby zapobiec tej rozbieżności, zestawy solarne zaopatrywane są w zasobniki (bufory) energii cieplnej. Umożliwiają one magazynowanie ciepła dostarczonego przez kolektory i, w ograniczonym stopniu, jego późniejsze wykorzystanie. Specjalne metody magazynowania energii słonecznej wykorzystywane są w dużych instalacjach solarnych Artykuł zawiera opis działania termochemicznych i latentnych zasobników ciepła PCM.
PL
W artykule przedstawiono najpopularniejsze sposoby magazynowania energii słonecznej celem zwiększenia jej wykorzystania do przygotowywania ciepłej wody użytkowej i wspomagania ogrzewania.
PL
Autor przedstawia opis techniczny instalacji do przygotowania ciepłej wody użytkowej, gdzie zastosowane zostały kolektory słoneczne dużej mocy, która została zamontowana na budynku luksusowego hotelu Abu Dhabi National Exhibition Company w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
PL
W artykule przedstawiono wyniki obliczeń projektowych i pomiarów rzeczywistego zużycia ciepłej wody użytkowej w budynku szkolnym. Prowadzone od kilku lat badania umożliwiły zaobserwowanie sezonowości i trendów zużycia c.w.u.
PL
W artykule opisano badania zasobnika ciepła, w którym czynnikiem magazynującym jest produkt odpadowy destylacji ropy naftowej - gacz parafinowy.
PL
W artykule opisano badania zasobnika ciepła, w którym czynnikiem magazynującym jest produkt odpadowy destylacji ropy naftowej - gacz parafinowy. Dzięki wykorzystaniu ciepła przemiany fazowej gaczu pojemność cieplna zasobnika wzrosła o ok. 60% w porównaniu z tradycyjnym zasobnikiem c.w.u. o tej samej objętości, w którym czynnikiem roboczym jest woda. Podano również wady i zalety zasobnika, w którym zamiast przepływu wody w wężownicach zanurzonych w gaczu zaproponowano jego bezpośrednie omywanie strumieniem wody.
PL
W artykule przedstawiono podstawowe zalecenia dotyczące projektowania, montażu i rozruchu dużych instalacji solarnych.
PL
Analizując rynek dofinansowania ze środków m.in. EkoFunduszu instalacji, w których do przygotowania ciepłej wody użytkowej wykorzystano kolektory słoneczne, autor rozważa ekonomiczną zasadność takich projektów.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.