Ograniczanie wyników
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 2

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  zamieranie drzew
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Od 1 maja 2004 r. w Polsce obowiązuje Ustawa o ochronie przyrody z 16 kwietnia 2004 r. (DzU nr 92, poz. 880), która stanowi, że tereny zieleni to tereny wraz z infrastrukturą techniczną i budynkami funkcjonalnie z nimi związanymi, pokryte roślinnością, znajdujące się w granicach wsi o zwartej zabudowie lub miast, pełniące funkcje estetyczne, rekreacyjne, zdrowotne lub osłonowe, a w szczególności parki, zieleńce, promenady, bulwary, ogrody botaniczne, zoologiczne, jordanowskie i zabytkowe oraz cmentarze, a także zieleń towarzysząca ulicom, placom, zabytkowym fortyfikacjom, budynkom, składowiskom, lotniskom oraz obiektom kolejowym i przemysłowym.
PL
Wzrastająca gwałtownie liczba samochodów oraz nowe inwestycje związane z poszerzaniem jezdni, budową parkingów czy rozbudową infrastruktury powodują osłabienie kondycji zdrowotnej drzew. Systematycznie podcinane i ograniczane w możliwościach korzenienia się, narażone na ciągłe stresy środowiskowe drzewa stają się bardziej podatne na infekcje, gorzej rozwijają się, są mniej żywotne i w rezultacie skazane na powolne zamieranie. Osłabione z powodu zanieczyszczenia powietrza i gleb są atakowane przez szkodniki. Drzewa giną, mimo że nie są stare.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.