Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 13

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  zakup przemysłowy
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
2
Content available remote Organizacja zakupu w łańcuchu dostaw
3
Content available remote Kierunki i cele rozwoju zakupu przemysłowego w firmie
PL
W artykule przedstawiono kierunek rozwoju zakupu wyrobów produkowanych zgodnie z życzeniami klienta. Na tym odcinku zachodzą bowiem daleko idące zmiany dotyczące zakupu elementów potrzebnych do produkcji.
PL
Na łamach "Gospodarki Materiałowej i Logistyki" publikowany jest słownik, w którym czytelnicy znajdą definicje wybranych pojęć (wcześniejsze części zamieszczono w numerach 7-8, 10 i 12 z 2000 r.)
7
Content available remote Rozszerzanie produktu jako sposób zwiększania wartości dla klienta
PL
Celem artykułu jest wskazanie na sposoby rozszerzania produktu przemysłowego poprzez usługi, programy i systemy, które pozwalają na tworzenie pakietów będących źródłem wartości dla klienta.
PL
Nawiązując do publikacji na temat zagadnień związanych ze stosowaniem pojęć z dziedziny zakupu przemysłowego, gospodarki materiałowej i logistyki (patrz: "Gospodarka Materiałowa i Logistyka" z. 6/2000), przedstawiono wybrane definicje dotyczące tych obszarów działalności.
PL
W artykule przedstawiono kolejne definicje wybranych pojęć dotyczących określonej w tytule tematyki. Wprowadzenie zamieszczono w z. 6/2000, a pierwszy zbiór definicji w z. 7-8/2000 "Gospodarki Materiałowej i Logistyki".
12
Content available remote Podejmowanie decyzji o zakupie przemysłowym
PL
W nowoczesnej koncepcji zakup traktowany jest jako kompleksowy proces, odbywający się w kilku etapach, w trakcie których następuje stopniowa konkretyzacja decyzji od tak zwanej ogólnej decyzji zakupu do finalnego wyboru produktu o ściśle określonych przez nabywcę parametrach jakościowych, których znaczenie odgrywa szczególną rolę w zakupach przemysłowych. Złożoność czynników wpływających na proces podejmowania decyzji w zakupach przemysłowych oraz ich wzajemne oddziaływanie i zależności zostały opisane i zobrazowane w formie teoretycznych modeli. Pierwsze próby tworzenia koncepcji modeli podejmowania decyzji w procesie zakupu przemysłowego podjęto w latach sześćdziesiątych.
13
Content available remote Modelowanie zachowań nabywców dóbr i usług przemysłowych (2)
PL
W pierwszej części artykułu ('Gospodarka Materiałowa i Logistyka' nr 11/1999) przedstawiono charakterystykę procesu zakupu, jego przebieg, formy i sposob dokonywania transakcji, które, w konsekwencji, doprowadzają do wykształcenia się określonych typów relacji w układzie sprzedawca-klient na rynkach przemysłowych. W tej części zaprezentowano podstawowe założenia przyjęte w uznanych modelach odwzorowujących zachowania nabywców dóbr i usług przemysłowych. Do najpopularniejszych modeli należą: model Webstera i Winda, model Andersona i Chambersa, model Shetha, model Choffraya i Liliena oraz model Hakanssona.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.