Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 9

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  zakup energii elektrycznej
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
W branżach, w których ze względu na rodzaj prowadzonej działalności zużycie energii jest znaczne, koszt jej zakupu jest jednym z kluczowych czynników wpływających na rentowność i przewagę konkurencyjną przedsiębiorstwa. Z tego powodu wybór dostawcy energii jest decyzją o charakterze strategicznym, a negocjacje warunków umowy wymagają odpowiedniego przygotowania.
PL
W Miejskich Wodociągach i Oczyszczalni w Grudziądzu podjęto działania prowadzące do wybudowania własnego źródła energii w postaci elektrowni fotowoltaicznej na dachach Stacji Uzdatniania Wody. Pozwoli to na pokrycie w niemal 10% zapotrzebowania tego obiektu.
3
Content available remote Zakres obowiązku nałożonego na sprzedawcę z urzędu
PL
Przedstawione opracowanie stanowi próbę analizy obowiązku ciążącego na sprzedawcy z urzędu (podmiocie wykonującym zadania sprzedawcy z urzędu) na podstawie art. 9a ust. 6 ustawy z 10 kwietnia 1997 r. – Prawo energetyczne, normującego problematykę (obowiązek) zakupu energii elektrycznej wytworzonej w źródle odnawialnym.
4
Content available remote Energia niekoniecznie od firmy energetycznej
PL
Niemal co trzeci Polak przyznaje, że zdecydowałby się na zakup energii elektrycznej od operatora telefonicznego bądź telewizyjnego, gdyby otrzymał ofertę, dzięki której rachunki po zmianie dostawcy byłyby o 20% niższe – wynika z badania ARC Rynek i Opinia.
PL
W marcu 2005 r. ustawodawca zadecydował, że od 1 lipca 2007 r. wszyscy odbiorcy paliw gazowych lub energii otrzymają prawo ich zakupu od wybranego przez siebie sprzedawcy. Tym samym zostało urzeczywistnione pełne otwarcie rynku, na którym każdy odbiorca, również gmina, ma prawo swobodnego wyboru dostawcy.
6
Content available remote Struktura zakupu energii elektrycznej
PL
Obecnie już ponad 80% energii może być w Polsce przedmiotem wolnego handlu. Każdy sprzedawca ma obowiązek sprzedaży klientowi energii elektrycznej, która zawiera odpowiednie ilości energii wyprodukowanej w OZE i elektrociepłowniach. Od 1 lipca 2007 r. każdy klient ma możliwość swobodnego wyboru sprzedawcy energii elektrycznej.
PL
Wykorzystywanie zasobów zewnętrznych oraz zlecanie wyspecjalizowanym podmiotom procesów niezbędnych dla funkcjonowania własnego przedsiębiorstwa staje się w obecnych czasach bardzo popularne. Outsourcing (OU) szeroko rozwinął się w usługach ochroniarskich, prawniczych, informatycznych czy księgowych. Najczęstszą przyczyną wprowadzenia praktyk outsourcingowych jest chęć obniżenia kosztów. Także w elektroenergetyce coraz więcej spółek przekonuje się do korzystania z usług firm zewnętrznych. Zakres zlecanych czynności jest różny i zależy od indywidualnych potrzeb zleceniodawcy. Najczęściej jednak outsourcing elektroenergetyczny skupia się na przejęciu czynności związanych z odpowiednim zarządzaniem zakupem energii elektrycznej, a celem jest wypracowanie jak największych oszczędności z tego tytułu.
8
Content available remote Obowiązek zakupu energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych
PL
W niniejszym artykule odniosę się do problemu sposobu wypełnienia omawianego obowiązku – w odniesieniu do energii elektrycznej – na przestrzeni lat. Warto bowiem mieć świadomość, że jeszcze w 2005 r. Sąd Okręgowy w Warszawie – Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów rozpatrzył kilka odwołań przedsiębiorstw energetycznych od decyzji Prezesa URE nakładających kary pieniężne za niewypełnienie omawianego obowiązku w 2002 r.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.