Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 11

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  zagospodarowanie odpadów komunalnych
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Hasło "samowystarczalność energetyczna gmin” wśród sceptyków budzi uśmiechy niedowierzania. "To się nie uda”, "Po co?”, "Nie stać nas na to”, "Państwowi monopoliści na to nie pozwolą” - to tylko niektóre z podawanych przez nich argumentów. Argumenty te warto przyjąć i potraktować jako istotne. Ale na szczęście są też istotne kontrargumenty. I miejmy nadzieję, że to one ostatecznie przeważą.
PL
Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych „Orli Staw” to doskonały przykład na zagospodarowanie energetyczne odpadów oraz osiągnięcie samowystarczalności energetycznej.
PL
Choć to zadanie ambitne, działalność spółki zajmującej się gospodarką odpadami można oprzeć na zasadzie samowystarczalności energetycznej. Udowadnia to ZGO w Jarocinie – Wielkopolskie Centrum Recyklingu (WCR).
PL
Polska nadal składuje ponad 40% swoich odpadów. Do 2035 r. ten wskaźnik musi zmaleć do zaledwie 10%. Inne kraje Unii Europejskiej teoretycznie radzą sobie lepiej z ograniczaniem składowania, ale – biorąc pod uwagę dane na temat eksportu odpadów z tworzyw sztucznych i termicznego przekształcania odpadów – osiągnięcia państw UE nie wyglądają już tak imponująco.
PL
Stanowisko samorządów w sprawie nowelizacji u.c.p.g., rozszerzona odpowiedzialność producenta, zadania samorządów w walce o czyste powietrze oraz wyzwania klimatyczne dla polskich miast były głównymi tematami konferencji zorganizowanej przez redakcję miesięcznika „Przegląd Komunalny” oraz Związek Miast Polskich w Poznaniu.
PL
Od połowy 2013 r. trwa tzw. rewolucja śmieciowa, zapoczątkowana nowelizacją ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach z 1 lipca 2011 r. Zarówno kolejne jej nowelizacje, jak i zmiany wprowadzane przez nowelizację innych ustaw w mniejszym lub większym stopniu wpływały na kształt i wartość rynku odpadów komunalnych.
PL
Niezależnie od formy własności gospodarka odpadami jest intratnym zajęciem. Po stronie zarówno samorządowej, jak i prywatnej wśród czołowych graczy nie brakuje oznak dostatku. Nawet jeśli przyjąć za wiarygodną retorykę środowisk samorządowych, że celem działania firm komunalnych nie jest zysk, to nie zmienia to faktu, że gospodarka odpadami wyróżnia się in plus na tle innych branż, takich jak transportowa czy wodociągowo-kanalizacyjna.
PL
W oparciu o wyniki analizy postępowań w sprawie udzielenia zamówienia na odbiór lub odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych w poszczególnych gminach naszego kraju powstał raport, który obrazuje zmiany, jakie zaszły na tym rynku w ciągu ostatnich dwóch lat.
PL
W lipcu 2011 r. uchwalono nowelizację ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Nakłada ona na samorządy obowiązek ogłoszenia przetargu i wyboru firmy zapewniającej odbiór i zgodne z prawem zagospodarowanie odpadów komunalnych powstałych na wszystkich nieruchomościach, na których zamieszkują mieszkańcy. Ale to nie wszystko. Gminy będące wlaścicielami odpadów mają również określić sposób rozliczania sie z tym podmiotem, a także sprawować nadzór nad przestrzeganiem przez niego wymogów określonych odpowiednimi rozporządzeniami Ministra Środowiska.
PL
Grzyby mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia człowieka, w tym dla pracowników branży gospodarki odpadami. Mogą one wywoływać szerokie spektrum chorób - od prostych alergii do poważnych infekcji. Dlatego rozpoznanie narażenia na grzyby jest istotnym elementem w ocenie ryzyka zawodowego w grupie pracowników zakładu zagospodarowania odpadów.
PL
Nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (zwana dalej ustawą) nakłada na gminy obowiązek zorganizowania odbioru odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości. Wykonując go, wójt (burmistrz lub prezydent miasta) ogłasza przetarg albo na odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, albo na odbieranie i zagospodarowanie tych odpadów (6d ust. 2). Nowy system powinien rozpocząć funkcjonowanie najpóźniej do końca czerwca 2013 r.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.