Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 2

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  zagadnienia przepływowe
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote Zagadnienia przepływowe w wybranych dziedzinach energetyki odnawialnej
PL
Na tle naszkicowanej krótko sytuacji dotyczącej wdrażania do praktyki eksploatacyjnej wykorzystania odnawialnych źródeł energii, zarysowane zostały zagadnienia przepływowe związane z małą energetyką wodną, wiatrakami oraz pozyskiwaniem ciepła ze środowiska (gruntu - przypowierzchniowo oraz z głębszych warstw, wody, powietrza).
PL
W pracy przedstawiono rozważania dotyczące działania układu bloków elektrowni, skojarzonych z blokiem dodatkowym nie posiadającym konwencjonalnego układu chłodzenia. Ciepło skraplania w jego wymienniku mieszankowym zostaje oddane na potrzeby pozostałych bloków energetycznych (podstawowych). Wprowadzając modyfikację układu cieplnego zespołu bloków energetycznych poprzez skierowanie strumieni kondensatu do skraplacza typu mieszankowego jednej z turbin - dla uzyskania wzrostu efektywności pracy - całej elektrowni, należy zwrócić uwagę na szereg aspektów ograniczających ten wzrost. Blok dodatkowy (do którego doprowadzany jest kondensat z pozostałych bloków energetycznych) poprawi efektywność elektrowni, ponieważ ciepło skraplania pary wylotowej pozostaje w jej układzie cieplnym. Nie jest ono bowiem oddawane do atmosfery za pośrednictwem układu kondensacji i chłodzenia. Jednak istnieje pewna optymalna liczba bloków do której to ciepło może być przekazane. Liczba ta związana jest z parametrami czynnika podawanego do układów regeneracji ni-skoprężnej wszystkich bloków, a głównie z takim doborem podgrzewu w wymienniku mieszankowym, aby nie zaburzyć pracy już istniejących układów regeneracji. Należy zwrócić również uwagę na minimalną liczbę bloków energetycznych przy której układ w ten sposób skojarzony, może jeszcze efektywnie pracować.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.