Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 4

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  zabezpieczenie urządzeń
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
PL
Każde urządzenie pracujące w środowisku naturalnym jest narażone na działanie czynników atmosferycznych. Dlatego też chroni się je poprzez budowanie odpowiednich zabezpieczeń czy to od deszczu, wiatru, słońca, pyłów, itp. Są to zabezpieczenia przed skutkami zewnętrznymi, ale również przeciwdziałają skutkom wystąpienia zdarzeń wewnątrz urządzenia.
2
Content available remote Zasilanie i zabezpieczanie obwodów sterowniczych
PL
Obwody sterownicze, czyli obwody sterowania, regulacji, sygnalizacji, zabezpieczeń i pomiarów są przy projektowaniu analizowane ze względu na generowanie i detekcję oraz przenoszenie i przetwarzanie sygnałów, w tym złożone funkcje logiczne, jakie mogą spełniać. Wielu projektantów nie przykłada należytej uwagi do sposobu zasilania tych obwodów, ani do ich zabezpieczeń, niesłusznie uważając te problemy za błahe, dlatego że obwody sterownicze pracują przy niskich poziomach mocy. Kwestie te mają jednak duże znaczenie dla niezawodności obwodów sterowniczych, a tym samym - dla niezawodności obsługiwanych przez nie urządzeń elektroenergetycznych, procesów technologicznych i innych obiektów, zwłaszcza wszelkich systemów bezpieczeństwa. Poniższe rozważania dotyczą - nadal bardzo rozpowszechnionych - obwodów sterowniczych wykorzystujących przekaźniki elektromagnetyczne, ale w dużym stopniu odnoszą się również do zasilania i zabezpieczania obwodów z wyposażeniem elektronicznym.
3
Content available remote Ekranowanie i zabezpieczanie urządzeń oraz systemów : wymagania i badania
PL
W artykule omówiono zagadnienie badania skuteczności ekranowania urządzeń. Dokonano przeglądu norm i dokumentów normatywnych, dotyczących dopuszczalnych poziomów emisji zaburzeń elektromagnetycznych promieniowanych oraz metodykę ich pomiaru. Opisano wymagania na tłumienność struktur ekranujących (NO-06-A501, NO-06-A201, IEEE 299) w kontekście ograniczania emisji zaburzeń elektromagnetycznych promieniowanych, a także ochrony przed dostępem do informacji niejawnych, istotnych z punktu widzenia obronności i bezpieczeństwa państwa, oraz ochrony informacji gospodarczych. Przedstawiono metodykę badania tłumienności struktur ekranujących. Zaprezentowano techniki obniżania emisyjności urządzeń. Na wybranych przykładach omówiono dostosowanie komercyjnych urządzeń informatycznych do wymagań środowiska pracy.
PL
W Polsce budowanych jest coraz więcej samoobsługowych stacji benzynowych. Konsekwencją braku stałej obsługi ludzkiej na takich stacjach są zwiększone wymagania bezpieczeństwa jej obsługi przez klientów, w tym również kwestia odpowiednich zabezpieczeń elektrycznych.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.