Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 5

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  yard
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
EN
This article attempts to outline the historical background of the development of material culture in the Netherlands until the end of the „Golden Age”, in particular relating to housing. The contemporary Dutch building art enjoyed in Europe general recognition similarly like rustic patterns of Renaissance architecture and Mannerism as well. All this has had a profound influence on the development of the Dutch housing not only during the industrial revolution, but even in the era of the formation of the Modern Movement in architecture.
PL
W niniejszym artykule starano się nakreślić tło historyczne rozwoju kultury materialnej w Niderlandach do schyłku „Złotego Wieku”, a w szczególności w odniesieniu do mieszkalnictwa. Ówczesna niderlandzka sztuka budowlana cieszyła się w Europie powszechnym uznaniem podobnie jak tamtejsze wzory architektury manierystycznej i renesansowej. Wszystko to wywarło przemożny wpływ na rozwój niderlandzkiego mieszkalnictwa nie tylko w okresie rewolucji przemysłowej lecz nawet w epoce kształtowania się Ruchu Nowoczesnego w architekturze.
PL
Miejskie podwórka-studnie powinny być tak zagospodarowane, aby mieszkańcom zapewnić atrakcyjny widok z okna, osobom przebywającym na podwórku możliwość relaksu, a dzieciom przestrzeń do zabawy. W starszych obiektach trzeba też znaleźć obszar na lokalizacje, śmietnika i pomieszczenia gospodarczego. Połączenie wszystkich tych funk.cji na niewielkim terenie wydaje się trudne, ale w sukurs mogą przyjść rośliny ozdobne.
PL
Jak obskurnym i zaniedbanym miejscom, które okres swojej świetności mają już dawno za sobą, przywrócić estetyczny wygląd? Ha to pytanie próbowali odpowiedzieć członkowie fundacji Ali for Planet, należącej do grupy Allegro.pl. Rozpoczęli oni akcję rewitalizacji zaniedbanych podwórek i skwerów w trzech miastach Polski: w Bydgoszczy, kodzie Wielkopolskiej oraz Bytomiu.
PL
Jak stworzyć przestrzeń przyjazną, atrakcyjną i bezpieczną dla mieszkańców osiedla? Dla istniejących osiedli zadanie to wymaga kompleksowego podejścia zarówno od strony stanu zastanego, możliwości wnętrz międzyblokowych, jak i oczekiwań mieszkanców.
PL
Dla naszej przyszłości najważniejsze są dzieci. Dbałość o właściwe warunki ich rozwoju należy do podstawowych obowiązków społeczeństwa. Stąd konieczność stworzenia atrakcyjnych i łatwo dostępnych terenów, które zachęciłyby je do przebywania na wolnym powietrzu. Nie wolno jednak zapominać o dorosłych, którzy rownież potrzebują rekreacji.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.