Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 3

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  wytyczne krajowe
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
W artykule zebrano ogólnoświatowe (WHO), unijne oraz krajowe wytyczne i zalecenia dotyczące ochrony instalacji c.w.u. i wodociągowych przed Legionelia pneumophila. Wraz ze wzrostem wiedzy na temat tej bakterii odkrywane są nowe obszary zagrożeń jej rozwojem w instalacjach. Jednocześnie służby sanitarne w UE poświęcają po pandemii COVID-19 większą uwagę ryzyku zachorowań na legionelozę wśród osób starszych i o obniżonej odporności. Newralgicznym etapem jest eksploatacja instalacji, ważne jest zatem uświadomienie zarządcom budynków konieczności korzystania z dostępnych rozwiązań technicznych zapobiegających namnażaniu się Legionelli.
PL
W części 1 artykułu ("Logistyka 6/2001") dokonano porównania krajowych wytycznych (II.-B-001 opartych na normie PN-90/B-03200) z wytycznymi europejskimi (FEM 10.2.02) w w zakresie stateczności słupów przy osiowym ściskaniu oraz przy ściskaniu z jednoczesnym zginaniem. Porównanie przeprowadzono w aspekcie bezpieczeństwa użytkowania regałów jako najistotniejszej ich cechy. W drugiej części autor analizuje inne, bardzo istotne dla bezpieczeństwa kwestie będące przedmiotem porównywanych przepisów takie jak: obliczeniwy kąt pochylenia regału, uwzględnienie w analizie luzów w złączu zaczepowym, sztywność złącza zaczepowego oraz charakterystyczne cechy najczęściej spotkanych stanowisk do badań tej sztywności.
PL
Artykuł jako całość przewidziany był przez autora do opublikowania w dwóch częściach. Część 1 umieszczona została w "Logistyce" 6/2001. W numerze 1/2002 miała zostać opublikowana część 2. Nie z winy i bez wiedzy autora, w numerze 1/2002 umieszczono tylko część wcześniej planowanej części drugiej, co spowodowało,że wstęp do niej okazał się częściowo nieaktualny. Ponadto nie wynikało z jej treści, że będzie ciąg dalszy, w postaci części 3. Mogło to spowodować pewną dezorientację u Czytelników, za co redakcja serdecznie przeprasza. W części 1 i 2 artykułu ("Logistyka" 6/2001 i 1/2002) porównano krajowe wytyczne (II.-B-001 oparte na normie PN-90/B-03200) z wytycznymi europejskimi (FEM 10.2.02) w zakresie stateczności słupów oraz osiowym ściskaniu z jednoczesnym zginaniem oraz omówiono inne bardzo istotne dla bezpieczeństwa kwestie takie jak obliczeniowy kąt pochylenia regału, sposób badania luzów w złączu zaczepowym, czy wpływ uwzględnienia tych luzów w analizie stateczności na jej wynik. W trzeciej części autor omawia również w konwencji porównawczej dalsze zagadnienia mające wpływ na wytężenie konstrukcji regałów tj. sztywność złącza zaczepowego, charakterystyczne cechy spotykanych stanowisk do jej badań, współczynnik dynamiczny oraz wpływ luzów w złączu zaczepowym na obciążenie belki rygla i jego zaczepu.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.