Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 4

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  wymagania instalacyjne
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
W poprzednim wydaniu czasopisma „Elektroinstalator” opublikowaliśmy pierwszą część artykułu, w którym autor przedstawił najważniejsze propozycje zmian w WT - zarówno tzw. porządkowych, jak i merytorycznych, przygotowanych przez ekspertów. Poniżej druga część artykułu dotycząca jakże istotnych dla branży zapisów.
PL
Warunki normalne użytkowania gazomierza to warunki, które powinny być przestrzegane w celu poprawnego stosowania gazomierza i które uwzględniają jego budowę, wykonanie oraz przeznaczenie. Warunki normalne użytkowania mogą odnosić się między innymi: do rodzaju stanu mierzonego medium, do wartości obciążenia, do wartości wielkości wpływowych, do warunków obserwacji wskazań itd.
PL
Wszystkie parametry charakteryzujące właściwości metrologiczne gazomierzy bada się nie przy użyciu gazu, do którego są przeznaczone gazomierze, lecz przy użyciu powietrza o masie właściwej 1,2 kg/m3. Zgodnie z polskimi i międzynarodowymi przepisami [1-5] na tabliczce znamionowej gazomierza podaje się między innymi obciążenie maksymalne Qmax i minimalne Qmin , oznaczenie wielkości gazomierza, składające się z litery G i liczby określającej znamionowe obciążenie w m3/h oraz nominalną objętość cykliczną V, Wszystkie te wielkości oraz podawany przez producenta próg rozruchu, dotyczą powietrza o masie właściwej 1,2 kg/m3 . Te wartości przelicza się na wartości dotyczące konkretnego rodzaju gazu, który będzie odmierzał gazomierz. Jedyną wartością podawaną na tabliczce znamionowej gazomierza, odnoszącą się do gazu jest dopuszczalne robocze nadciśnienie gazu pmax wyrażane w kPa lub MPa.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.