Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 3

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  worek na odpady
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, obowiązek redukcji bioodpadów kierowanych na składowiska oraz konieczność realizacji ustanowionych przez Unię Europejską poziomów odzysku zobowiązały polskie samorządy do selektywnego zbierania odpadów, w tym tych ulegających biodegradacji. Już od kilku lat prowadzone są działania zmierzające do ograniczenia masy odpadów organicznych kierowanych na składowiska. Pilotażowe próby wdrożenia systemu selektywnej zbiórki odpadów kuchennych i zielonych pokazały sporą skalę problemu w aspekcie organizacyjnym, finansowym oraz technologicznym. Jednak są na terenie Polski gminy, którym się udało, a tak było m.in. w Dębicy, Gdańsku, Legnicy, Myślenicach, Opolu, Poznaniu, Śremie, Toruniu, Związku Komunalnym Gmin Ziemi Lubartowskiej oraz w Żywcu. Pierwsze akcje pilotażowe miały nauczyć i przyzwyczaić mieszkańców do segregowania bioodpadów. Zbiórka w wielu miejscach odbywa się z wykorzystaniem brązowych pojemników, a dodatkowo zastosowany został system workowy.
PL
Program pilotażowy selektywnej zbiórki odpadów z użyciem kompostowalnych worków na odpady biodegradowalne w Berlinie zakończył się sukcesem. Berlińskie Przedsiębiorstwo Komunalne – Berliner Stadtreinigung (BSR) – i firma BASF zakończyły wspólny projekt pilotażowy, polegający na zastosowaniu worków na odpady organiczne, wykonanych z biodegradowalnego tworzywa. Ponad 21 tys. gospodarstw domowych w dzielnicach Prenzlauer Berg i Hellersdorf we wrześniu 2011 r. otrzymało pakiet testowy dziesięciu worków na odpady organiczne. Ponadto 3 700 gospodarstw domowych w Hellersdorf zostało dodatkowo wyposażonych w pojemniki kuchenne do wstępnego sortowania, aby ułatwić zbieranie odpadów organicznych. Każde gospodarstwo biorące udział w tym projekcie otrzymało paczkę testową z workami na odpady organiczne, wykonanymi z biodegradowalnego i kompostowalnego tworzywa. Paczki zostały bezpłatnie rozesłane za pośrednictwem poczty wraz z załączonym materiałem informacyjnym. Mieszkańcy zostali poproszeni o korzystanie z worków na odpady organiczne przez trzy miesiące.
PL
...a powiem ci, kim jesteś! Zaglądając bowiem do naszych kubłów, można z dużą dozą prawdopodobieństwa wskazać, czy jako naród jesteśmy ignorantami w kwestiach związanych z odpadami, czy raczej selektywna zbiórka stanowi dla nas wymóg cywilizacyjny. Czy jesteśmy zatem w stanie zapanować nad naszymi odpadami?
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.