Ograniczanie wyników
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 2

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  wielkoskalowa energetyka korporacyjna
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Dwadzieścia lat temu, zwłaszcza po uchwaleniu w USA ustawy Energy Act w 1992 roku, świat - za przyczyną zasady TPA - dowiedział się, co to są stranded costs (koszty osierocone) w elektroenergetyce. W połowie lat 90. roczne obciążenie amerykańskiej gospodarki związane z tymi kosztami wynosiło 30 mld USD. Wśród krajów europejskich dotkniętych pierwszą falą stranded costs znalazła się także Polska, gdzie za uwolnienie rynku energii elektrycznej od KDT-ów odbiorcy musieli zapłacić około 15 mld zł (i jeszcze płacą).
PL
Ustawa o wspomaganiu OŹE, harmonizująca polskie prawo z Dyrektywą 2009/28, miała wejść w życie w grudniu 2010 roku. W grudniu 2011 r. przyszłość i kształt tej ustawy, o kluczowym znaczeniu, są jednak całkowicie niejasne. W ten sposób zmniejszają się szanse na jej wykorzystanie do ochrony bezpieczeństwa energetycznego w horyzoncie 2020 i ograniczenia bardzo groźnej dla Polski II fali stranded costs w horyzoncie 2050.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.