Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 7

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  water and sewage infrastructure
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Do infrastruktury krytycznej nie można podchodzić w sposób wyłącznie interwencyjny. Zdecydowanie większa uwagę należy zwrócić na działania prewencyjne. Nie możemy wyłącznie likwidować szkód wywołanych przez awarie, musimy im skutecznie zapobiegać.
2
Content available remote Nowy kolektor do „Czajki" : sprawdzamy, co słychać na placu budowy
PL
29 sierpnia br. w Warszawie doszło do awarii systemu przesyłającego ścieki, pod Wisłą, z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni Czajka. A że podobne problemy wystąpiły też w minionym roku, tym razem zdecydowano się nie tylko na naprawę kolektora i przesył nieczystości bypassem na moście pontonowym, ale także na rozpoczęcie budowy alternatywnego systemu.
3
Content available remote Czajka : to nie „plastik" uległ awarii w Warszawie
PL
Dwie awarie systemu przesyłającego pod Wisłą ścieki z lewej strony Warszawy do prawobrzeżnej oczyszczalni Czajka wywołały ogromne zainteresowanie mediów. Na łamach niebranżowych serwisów internetowych czy gazet zapadają wyroki - na ławie oskarżonych zasiada plastik, ale czy rzeczywiście to on jest winowajcą?
PL
W połowie XIX wieku dostrzeżono strategiczne położenie Tczewa. W okresie tym przystąpiono do dynamicznego inwestycyjnego rozwoju miasta, spowodowanego budową dużego przeładunkowo-towarowego i osobowego węzła kolejowego. W pruskich planach gospodarczo-militarnych Tczew miał spełniać istotną rolę w kolejowym transporcie na trasach Berlin-Królewiec i Berlin-Gdańsk.
PL
W pracy przeanalizowano zmiany w sferze gospodarki wodno-ściekowej na obszarach podmiejskich Torunia, będące konsekwencją dynamicznego rozwoju tych terenów. Wykorzystano dane statystyczne pochodzące z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego (BDL GUS), dotyczące wyposażenia w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną badanych gmin wiejskich. W analizie wykorzystano podstawowe miary statystyczne oraz wybrane mierniki i wskaźniki. Stwierdzono, że w latach 1995–2013 nastąpiło zwiększenie łącznej długości sieci kanalizacyjnej z 24 do ponad 451 km, a sieci wodociągowej – z 647 do 1061 km. Wskazano na zróżnicowanie przestrzenne rozwoju poszczególnych elementów infrastruktury. Podkreślono wciąż występującą negatywną dysproporcję pomiędzy infrastrukturą wodociągową a kanalizacyjną. Jednocześnie zwrócono uwagę na powstanie nowych oczyszczalni biologicznych w gminach i istotne zwiększenie liczby oczyszczalni przydomowych.
EN
This work includes the analysis of changes in area of water and sewage management on Toruń’s suburban areas, which resulted from their dynamic development. For this purpose statistical data from Local Data Bank and Central Statistical Office (BDL & GUS) on water and sewage infrastructure state of the art in examined rural communes were used. In the analysis basic statistical measures and chosen indices and indicators were implemented. In the years 1995–2013 an increment in total sewage system length from 24 to 451 km and waterworks system length from 647 to 1061 km was found. The spatial variation in development of various parts of infrastructure was pointed out. A still simmering negative disparity between water and sewage infrastructure was underlined. At the same time the questions of newly emerged biological sewage treatment plants in communes and significant increase in the amount of household sewage treatment plants are stressed.
6
Content available Targi TIWS 2014
PL
Już po raz siódmy przedstawiciele branży z całej Europy spotkali się na Międzynarodowych Targach Infrastruktury Wodno-Ściekowej, Odwodnień i Melioracji – TIWS (Targi Kielce, 8–10 września 2014 r.).
PL
Efektywne i sprawne wykorzystywanie środków z Funduszu Spójności, przeznaczonych na rozbudowę i modernizacje, infrastruktury wodno-ściekowej to najważniejsze cele, jakie stawiają przed sobą i sukcesywnie realizują „Wodociągi Płockie" Sp. z o.o. Przerzut ścieków pod dnem Wisły z lewobrzeżnej części Płocka i ich doprowadzenie do zmodernizowanej z wykorzystaniem środków unijnych oczyszczalni ścieków w Maszewie, to jedna z wielu strategicznych i odważnych inwestycji Spółki, mająca wpływ na rozwój i modernizację infrastruktury komunalnej, zapewniającej prawidłową i ekologiczną gospodarkę wodno-ściekową na terenie płockiej aglomeracji.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.