Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 9

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  ustawa wrakowa
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Czy do pojazdów wprowadzonych na terytorium kraju przed 12 marca 2010 r., a jeszcze niezarejestrowanych, należy stosować przepisy Ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji w brzmieniu sprzed nowelizacji, dokonanej Ustawą z 22 stycznia 2010 r. o zmianie ustawy o odpadach oraz niektórych innych ustaw?
PL
Zgodnie z definicją zawartą w ustawie wrakowej, która wdraża postanowienia dyrektywy 2000/53/WE, strzępiarka to instalacja służąca do rozdrabniania odpadów powstałych w trakcie demontażu pojazdów wycofanych z eksploatacji.
PL
Polska jest obecnie w trakcie tworzenia krajowego systemu recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Dla dalszego rozwoju systemu ważne znaczenie ma skuteczne wdrożenie mechanizmów stworzonych przez ustawę wrakową.
PL
W marcu 2007 r. został złożony do laski marszałkowskiej projekt ustawy zmieniającej ustawę o recyklingu pojazdów. Nowelizacja dotyczy tylko artykułu 14 ustawy, który reguluje konsekwencje niezrealizowania obowiązku zapewnienia sieci.
PL
Ustawa o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji w szerokim zakresie posługuje się szczególnym rodzajem ekonomicznych instrumentów ochrony środowiska, a mianowicie opłatami. Warto więc wskazać na prawno-podatkową (możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów) ocenę tychże opłat.
PL
Propozycja projektu poselskiego ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji całkowicie odbiega od podpisanego porozumienia koalicyjnego, w którym jest mowa o likwidacji bezrobocia, wspieraniu małych i średnich przedsiębiorstw, podnoszeniu płacy najmniej zarabiających itd.
PL
Ustawa o zmianie ustawy o recyklingu pojazdów zmienia zaledwie jeden artykuł - 14. Jednak modyfikacja ta ma bardzo duży ciężar gatunkowy z punktu widzenia przedsiębiorców, którzy są zobowiązani do ponoszenia opłat za brak sieci.
PL
Od 1 stycznia br. obowiązują przepisy ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych z ekspoatacji, dotyczące ponoszenia obowiązkowej opłaty 500 zł od pojazdów sprowadzonych z zagranicy. Opłate ponoszą podmioty nie będące przedsiębiorcami, dokonujące wewnątrzwspólnotowego nabycia lub importu pojazdu. Rzeczywistość weryfikuje wszakże to założenie ustawodawcy.
PL
Ustawa o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji (Dz.U. nr 25, poz. 202) - zwana dalej w skrócie ustawą wrakową - ma na celu ochronę życia i zdrowia ludzkiego oraz ochronę środowiska zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju przed szczególnego rodzaju odpadami, a mianowicie pojazdami wycofanymi z eksploatacji.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.