Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 6

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  ustawa o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Wraz z wejściem w życie zmian w ustawie o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (Dz. U. 2018 poz. 1152 z późn. zm.; dalej: uozzw) Dyrektorzy Regionalnych Zarządów Gospodarki Wodnej Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie otrzymali wyłączne uprawnienia do wydawania opinii do projektów regulaminów dostarczania wody i odprowadzania ścieków. Po ponad roku obowiązywania nowych przepisów w tej sprawie można już przyjrzeć się, jak kształtują się doświadczenia w zakresie sporządzania projektów, opiniowania i zatwierdzania regulaminów.
PL
Teza zawarta w uchwale Sądu Najwyższego z 22 czerwca 2017 r. (Sygn. Akt III SZP 2/16) wydaje się dość jednoznaczna: przyłączem kanalizacyjnym w rozumieniu art. 2 pkt 5 ustawy z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków jest przewód łączący wewnętrzną instalację kanalizacyjną zakończoną studzienką w nieruchomości odbiorcy usług z siecią kanalizacyjną, na odcinku od studzienki do sieci kanalizacyjnej; przyłączem wodociągowym w rozumieniu art. 2 pkt 6 ustawy z 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków jest przewód łączący sieć wodociągową z wewnętrzną instalacją wodociągowa w nieruchomości odbiorcy usług na całej swojej długości.
PL
24 sierpnia 2017 r., w życie weszła część przepisów szeroko dyskutowanej od miesięcy w środowisku wodociągowo-kanalizacyjnym Ustawy z 20 lipca 2017 r. Prawo Wodne (Dz.U. z 2017 r. poz. 1566, dalej także: „nPW"). Jedną z najważniejszych konsekwencji już obowiązujących przepisów jest zmiana definicji ścieków w Ustawie z 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (tekst jedn.: Dz.U. z 2017 r. poz. 328, dalej także: „UZZW”)
PL
Procedura odcięcia dostawy wody lub zamknięcia przyłącza kanalizacyjnego, wbrew pozorom, nie jest oczywista. Mimo, iż je stosowanie nie stwarza przedsiębiorstwom wodociągowo-kanalizacyjnym większych problemów, w typowych i powtarzalnych przypadkach, to jednak na tle specyficznych stanów faktycznych popełnianie są błędy. Przyczyn tych błędów należy upatrywać w braku powiązania regulacji ustawy branżowej (ustawy z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków) z przepisami ogólnymi. Celem niniejszego artykułu nie jest opisanie samej procedury, lecz wskazanie tych elementów, które w praktyce rodzą wątpliwości.
PL
Na podstawie art. 5 Ustawy z 22 kwietnia 2005 r. o zmianie ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków wprowadzono nowe rozporządzenie w sprawie określania taryf, które znacznie zmieniło uprzednio obowiązujące zasady ustalania cen i stawek opłat za wodę i ścieki.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.