Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Powiadomienia systemowe
  • Sesja wygasła!

Znaleziono wyników: 12

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  ustawa o partnerstwie publiczno-prywatnym
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Autor wskazuje, że ustawa z 2005 r. o Partnerstwie Publiczno Prywatnym miała szereg uchybień, które uniemożliwiały wprowadzenie jej do praktyki życia gospodarczego. Nowa ustawa eliminuje część z tych barier. Wprowadzone nowe rozwiązania prawne powinny stać się remedium na problemy budżetowe jednostek samorządu lokalnego, jak też być pomocą dla firm borykających się z kryzysem gospodarczym, w tym też dla inwestorów centrów logistycznych.
EN
The author of the article puts the thesis that the act about public-private partnership from 2005 had several faults that made it impossible to carry into effect in the economical practice. The new act is eliminating a part of these barriers. The introduced new legal solutions should be in remedy to budget problems of the local government units, and also be a help for companies struggling with economical crisis, and also for the investors of the logistic centers.
PL
Rządowy projekt ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym w październiku 2008 r. formalnie po raz pierwszy trafił do Sejmu, a już 19 grudnia 2008 r. na 32. posiedzeniu Sejm uchwalił ostateczną treść ustawy. Na czym polega idea PPP, jaki ma ono cel i znaczenie w kontekście nowej ustawy?
PL
Partnerstwo publiczno-prywatne, czym jest, na czym polega? Jaki ma cel i znaczenie w kontekście nowej ustawy partnerskiej? Mówi się w Polsce, że to bardzo ważna sprawa, aczkolwiek do dziś nie ma żadnej inwestycji zrealizowanej w tej formule.
PL
Funkcjonowanie stref płatnego parkowania na terenie Polski w oparciu o całkowite zlecanie tych czynności przedsiębiorstwom prywatnym napotyka na szereg barier. Unormowania prawne w tej materii nie są precyzyjne. Rozwiązaniem tych problemów jest ustawa o partnerstwie publiczno-prywatnym dająca pełną możliwość kompleksowego administrowania parkingami publicznymi przez podmioty prywatne. Ustawodawca przewiduje w tym przypadku możliwość wykonywania przez partnera prywatnego tych czynności, które są zastrzeżone dla organów administracji.
EN
The operation of pay parking zones in Poland, based completely on commission for these activities the private entertainments runs up against many difficulties. Regulations on that subject are vague. A solution to these problems is a public-legal partnership act which gives a possibility of full public parking management by private subjects. The legislator provides such a possibility that the private partner could carry out also these activities, which are reserved for local authorities.
PL
Mimo że ustawa o partnerstwie publiczno-prywatnym obowiązuje już od ponad roku, jest ona bardzo rzadko wykorzystywana w praktyce. Dlatego Ministerstwo Gospodarki przygotowało projekt jej nowelizacji. Jedna z podstawowych zmian ma dotyczyć przygotowania przedsięwzięcia prywatno-publicznego.
PL
28 lipca br. weszły w życie trzy rozporządzenia wykonawcze do ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym. W dyskusji nad opłacalnością małych projektów realizowanych w ramach PPP pojawiają się wątpliwości dotyczące sporządzenia dokumentacji, kosztów i czasu trwania procesu przygotowania projektów.
PL
Ze względu na rosnące znaczenie przedsięwzięć typu PPP Komisja Europejska uznała, że należy zbadać, czy istniejące przepisy wspólnotowe odpowiednio realizują zadania udzielania zamówień lub koncesji partnerstwu publiczno-prywatnemu. Powinno to umożliwić Komisji ocenę, czy istnieje potrzeba wyjaśnienia, uzupełnienia lub poprawienia europejskiego prawa w tym zakresie.
PL
Ogłoszenie ustawy z 28 lipca 2005 r. o partnerstwie publiczno-prywatnym skierowało uwagę wielu osób w stronę nowego trybu udzielania zamówień publicznych. Zainteresowanie wywołane ogłoszeniem ustawy w Dzienniku Ustaw (nr 169, poz. 1420) utrzymuje się do tej pory, pomimo braku trzech rozporządzeń wykonawczych, które ostatecznie umożliwią realizowanie przedsięwzięć na jej podstawie.
PL
Ustawa o partnerstwie publiczno-prywatnym oczekuje na ostateczne rozstrzygnięcia w sprawie publikacji odpowiednich rozporządzeń, których projekty przedłożono rządowi. W praktyce ustawa może być stosowana jedynie łącznie z rozporządzeniami wykonawczymi, których zakres i potrzebę określają art. 11 i 20.
PL
Chronologia wydarzeń nie wskazuje na to, aby wprowadzenie instrumentu finansowania przedsięwzięć o charakterze pożytku publicznego, jakim jest partnerstwo publiczno-prywatne, było istotnym priorytetem dla polskich władz. Ustawa o PPP, która po dwóch latach prac została uchwalona 28 lipca 2005 r., wciąż nie doczekała się rozporządzeń wykonawczych.
11
Content available remote Ustawa o partnerstwie publiczno-prywatnym
PL
Ustawa o partnerstwie publiczno-prywatnym jest jednym z najważniejszych aktów prawnych dotyczącym regulacji zasad współpracy sektora publicznego i prywatnego w sferze działalności publicznej. Została przyjęta przez Sejm 28.07.2005 r. Reguluje takie zagadnienia współpracy sektora publicznego i prywatnego jak: - zakres przedsięwzięć będących przedmiotem PPP, - przygotowanie przedsięwzięcia w ramach PPP, - wybór partnera prywatnego i przygotowanie umowy o PPP, - warunki finansowe przedsięwzięć PPP.
PL
Przedsiębiorcy nie powinni używać języka dyplomacji, lecz mówić wprost. Prace ustawodawcy nad ustawą o PPP zdają się potwierdzać tezę, że w Polsce połknięty został bakcyl pewnej - zdaje się, że chorobliwej - nadczynności w stanowieniu prawa. Dla porównania, niezbyt zdyscyplinowana prawnie Francja zafundowała sobie ustawę o PPP dopiero w połowie ubiegłego roku!
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.