Uciążliwości zapachowe mogą być zmorą zarówno prowadzących instalacje komunalne, jak i osób mieszkających w ich sąsiedztwie. Aktualne regulacje prawne często prowadzą do patowych sytuacji, takich jak w Radiowie.
W lipcu 2018 r. minął rok od powołania zespołu dedykowanego do opracowania projektu ustawy o przeciwdziałaniu uciążliwościom zapachowym. Czy zmiana kierownictwa Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska przyniesie przełom w pracach nad ustawą antyodorową?
W katalogu kontrowersyjnych zagadnień związanych z szeroko pojętą ochroną środowiska (o ochronie zdrowia nawet nie wspominając) poczesne miejsce zajmuje tytułowa problematyka. Wychodząc z założenia, iż jednym z niepożądanych efektów prowadzenia niektórych rodzajów działalności gospodarczej mogą być nieprzyjemne - eufemistycznie rzecz ujmując - zapachy, należy postawić pytanie o zasadność wprowadzenia nowych instrumentów prawnych mogących bądź to przeciwdziałać ich powstawaniu, bądź to ułatwiać eliminację odorów.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.