Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 150

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 8 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  urządzenie klimatyzacyjne
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 8 next fast forward last
PL
W klimacie o umiarkowanym zapotrzebowaniu na ogrzewanie i chłodzenie, jak na przykład w Polsce, coraz bardziej popularnym rozwiązaniem systemu grzewczego lub grzewczo-chłodzącego są pompy ciepła. Stosowane są zarówno w instalacjach domowych, jak również przemysłowych i komercyjnych (m.in. w sieciach marketów). Podobnie jednak jak urządzenia klimatyzacyjne, czy też chłodnicze wykorzystujące popularne czynniki chłodnicze, pompy ciepła podlegają odpowiednim ograniczeniom i przepisom F-gazowym.
PL
Zapotrzebowanie na energię elektryczną do celów chłodniczych i klimatyzacyjnych systematycznie rośnie. Należy spodziewać się, że zapotrzebowanie na sam chłód będzie kontynuowało ponad dwudziestoletni trend wzrostowy, zarówno w zakresie urządzeń do klimatyzacji przemysłowej, jak i poprawy komfortu użytkowania obiektów. Widoczna jest także intensyfikacja trendu modernizacji istniejących obiektów handlowych, usługowych, biurowych czy mieszkaniowych z wykorzystaniem urządzeń klimatyzacyjnych: od rozległych systemów wody lodowej po lokalne systemy typu „split".
PL
Aby właściwie dobierać urządzenia i elementy wentylacyjne czy klimatyzacyjne, trzeba mieć podstawową wiedzę w zakresie terminologii akustycznej - właśnie temu zagadnieniu poświecono artykuł. Nie przedstawia on kompleksowej wiedzy dotyczącej zagadnień akustycznych, lecz tę jej część, która, zdaniem autora, jest niezbędna inżynierowi zajmującemu się wentylacją i klimatyzacją.
PL
Stale wzrastające zapotrzebowanie na komfort i dobre samopoczucie, ekstremalnie gorące lato, z którym mamy do czynienia w ostatnich latach oraz najnowsze uregulowania prawne, które wchodzą w życie, powodują stały wzrost liczby urządzeń klimatyzacyjnych, nie tylko w budynkach użyteczności publicznej, ale także w budynkach prywatnych.
PL
Skuteczność działania urządzeń klimatyzacyjnych zależy w znacznej mierze od właściwej ich eksploatacji. Nawet dobrze zaprojektowane i zamontowane urządzenia nie spełniają swojego zadania, jeśli nie będą prawidłowo serwisowane i konserwowane.
PL
Nowoczesne budownictwo w coraz większym stopniu zwraca uwagę na koszty eksploatacyjne budynków. Wynika to z faktu, że inwestorzy postrzegają wartość budynku jako wypadkową kosztów inwestycyjnych (fizyczna substancja budynku, lokalizacja) i kosztów utrzymania.
PL
W artykule przedstawiono aktualne wymagania dotyczące etykiet i klasyfikacji energetycznej urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych. Przedstawiono wygląd etykiet, klasyfikację energetyczną oraz sposób obliczania zgodnie z wytycznymi UE.
PL
W urządzeniach stosowanych w przemyśle od kilkudziesięciu lat trudno jest wprowadzić zmiany konstrukcyjne, które znacząco poprawią zarówno właściwości eksploatacyjne, jak i efektywność ich użytkowania. Nie myślę oczywiście o elektronice, gdzie takie zmiany dokonują się każdego roku. W niniejszym artykule przedstawione zostały konstrukcje i technologie zastosowane przy produkcji wymienników ciepła mikrokanałowych oraz nowoczesnych płytowych.
PL
Wymagania dotyczące oszczędności energetycznej budynków są coraz ostrzejsze. Ochrona przed nadmiernym zużyciem energii na cele grzewcze, klimatyzacyjne bądź wentylacyjne dyktowana jest prawem. Dla większych wydatków powietrza wentylacyjnego wymagany jest odzysk ciepła i wówczas wybierany jest najczęściej system wentylacji centralnej przejmującej również funkcję grzewczą i klimatyzacyjną.
PL
W roku 2011 firma Samsung wprowadza do sprzedaży IV generację uznanego już na rynku polskim systemu DVM Plus. Klasa energetyczna A dla wszystkich agregatów w trybie chłodzenia i grzania, nowy typ jednostek zewnętrznych o mocy do 56 kW (20 HP) w monobloku. Nowatorska konstrukcja jednostek kasetonowych oraz najcichsze jednostki ścienne w systemach klimatyzacji to tylko niektóre z ciekawych cech nowej linii produktowej.
PL
Firma Danfoss wprowadza nowy typoszereg sprężarek przeznaczonych do zastosowania w pompach ciepła, gwarantujących jednocześnie możliwość uzyskania ciepłej wody o temperaturze 60 stopni C, bez konieczności stosowania dodatkowych urządzeń podgrzewających.
PL
Systemy powietrzno-wodne stosowane są obecnie w wielu nowoczesnych budynkach, w szczególności w pomieszczeniach biurowych i budynkach aministracyjnych, zapewniając energooszczędne działanie systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Wielka różnorodność możliwości montażowych systemów powietrzno-wodnych oznacza, że prawie dla wszystkich typów budynków dostępne jest rozwiązanie spełniające również najbardziej wyszukane i nietypowe wymagania architektoniczne. Jednym z rozwiązań należących do grupy systemów powietrzno-wodnych są belki chłodząco-grzewcze.
PL
Firma CAREL wzbogaciła typoszereg swoich urządzeń o całkowicie nowy, innowatorski system MC multizone. Systemy te posiadają możliwość jednoczesnego niezależnego kontrolowania wilgotności w wielu podległych strefach (pomieszczeniach, centralach wentylacyjnych, chłodniach) wykorzytsując połączenia jednostek w układzie master - slave. W układzie nawilżania rozróżniamy jeden nadrzędny nawilżacz (MASTER) oraz kilka podporządkowanych systemów typu SLAVE (do 5 szt.), skomunikowanych po protokole pLAN.
PL
W warunkach muzealnych, gdy zadaniem kuratorów i konserwatorów jest zabezpieczenie, często bezcennych przedmiotów, wyzwaniem staje się zapewnienie prawidłowych warunków klimatycznych w galeriach i magazynach, a więc odpowiedniej temperatury i wilgotności.
PL
Klimatyzacja pomieszczeń staje się standardem. Coraz częściej w biurach i mieszkaniach wymagane jest utrzymanie temperatury wynikającej z komfortu cieplnego pomieszczeń lub wymogów stosowanej technologii. Dobrze, jak problem ten rozwiązywany jest na etapie projektowania. W przypadku budynków już zrealizowanych powstaje szereg ograniczeń, które trudno przezwyciężyć. Sposobów zapewnienia właściwych warunków jest dużo.
PL
Wrazie stwierdzenia nierównomierności chłodzenia w Data Center, badanie termowizyjne rozkładów temperatury w poszczególnych strefach pomieszczeń komputerowych pozwoli na dostrojenie podaży i rozpływu powietrza chłodzącego tak, aby wyrównać intensywność chłodzenia w poszczególnych strefach.
PL
Często zadawane pytanie - co wybrać, wieżę chłodniczą czy suchą chłodnicę? Dla wielu z nas odpowiedź może być oczywista, niektórzy mają wątpliwości. W tym artykule chciałbym przedstawić wszystkie ZA i PRZECIW, aby nasz wybór nie był przypadkowy. Nie mniej jednak, na wstępie, aby publikacja była kompletna przedstawię pokrótce rodzaje urządzeń, jakie możemy spotkać i na jakie musimy się zdecydować.
PL
Agregaty wody lodowej to urządzenia, które odprowadzają ciepło z cieczy. Znajdują one szerokie zastosowanie w klimatyzacji i przemyśle, dostarczjąc powietrze lub ciecz o odpowiednio niskiej temperaturze do utrzymywania konkretnych procesów technologicznych.
first rewind previous Strona / 8 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.