Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 4

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  underground station
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Budowa Dworca Łódź Fabryczna to obecnie największa inwestycja kolejowa w Polsce. Realizowana jest w ramach umowy na zaprojektowanie, wykonanie i oddanie do eksploatacji inwestycji obejmującej modernizację linii kolejowej Warszawa – Łódź, etap II, Lot B2 – odcinek Łódź Widzew – Łódź Fabryczna wraz ze stacją oraz budową części podziemnej dworca, przeznaczonej dla odprawy i przyjęć pociągów oraz obsługi podróżnych. Planowany termin zakończenia budowy to rok 2015. Budowa podziemnego dworca Łódź Fabryczna to inwestycja niezwykle skomplikowana, zarówno ze względu na projektowany poziom posadowienia, jak i wymiary nowej stacji kolejowej. W związku z tym zaszła konieczność wykonania badań i opracowań geotechnicznych zgodnie z obowiązującymi w Polsce od wielu lat normami europejskimi – Eurokodem 7. W artykule opisano te badania.
2
PL
We wrześniu 2011 r. firma HABA-Beton Johann Bartlechner Sp. z o.o. rozpoczęła dostawy rur PEHD w otulinie żelbetowej o przekroju jajowym na budowę fragmentu centralnego odcinka II linii metra w Warszawie od stacji Rondo ONZ do stacji Świętokrzyska, u zbiegu ulic Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej.
3
Content available remote Centralny odcinek II linii metra
PL
W artykule omówiono kolejny etap budowy końcowego odcinka linii metra w Warszawie, który jest usytuowany w północno-zachodniej części miasta, w dzielnicy Bielany. Zaprezentowano rozwiązania funkcjonalno-przestrzenne stacji oraz opisano poszczególne stacje i tunele szlakowe.
PL
Przedstawiono podstawowe problemy związane z realizacją dwóch stacji metra w Warszawie, wykonanych w obudowie ze ścian szczelinowych. Omówiono technologię wykonania stacji metodą stropową.
EN
The article presents the main problems connected with the construction of the two underground stations in Warsaw which were built within diaphragm walls. Station construction method with the use of roof support technology is discussed.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.